Skocz do zawartości

[klocki i okładziny] Upgrade sprzętu w rowerze


Buubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupić nowe tarcze i okładziny hamulcowe do roweru Marin Lombard 2016 ponieważ obecne tarcze powyginałem a są takie miękkie że nie da się ich naprostować, co do okładzin to kompletnie się przetarły i chciał bym kupić jakieś półsyntetyczne bo słyszałem że nie będą tak piszczały w deszczu. Mogli byście coś doradzić? jestem trochę zielony w temacie i wiem tylko że tarcze powinny być o średnicy 160mm  :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

półsyntetyczne

Pół metaliczne jak już :P To nie olej silnikowy. 

 

Sprawdź czy te pasują do Ciebie w zacisk.

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/klocki-okladziny/p,okladziny-hamulca-tarczowego-dca065-avid-bb5-promax-render-decipher-jagwire,13406.html

 

Dobra tarcza swoje kosztuje , także określ budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem stare okładziny i wyglądaja tak samo i w opisie napisane jest że są kompatybilne z moimi zaciskami Promax Render więc zakładam że będą dobre. Myśle że +/- 100 zł na jedną tarcze mogę przeznaczyć.
Czy te zaciski które podałeś zaliczają się do tych mniej piszczących? bo moim zdaniem to najwieksza wada moich obecnych hamulców, często jeżdzę w deszczu i nie daje mi to spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jagwire w swoim tektro i tak jak oryginalne organiki - potrafiły zapiszczeć , ale nie jakoś mega głośno , tylko lekko i znośnie że tak powiem. Nie wiem jak to wyjdzie z promaxem , ale polecić mógł bym RT76 od shimano. W tej cenie raczej nic lepszego się nie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...