Skocz do zawartości

[Sr suntour XC rl-r 29 air] większy amortyzator do innej ramy


Kamil24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich...

Moja sprawa wygląda następująco, chciałbym zakupić nowy amortyzator Sr Suntour Raidon XC RL-R 29 Air 120mm do ramy w ktorej oryginalnie byl amortyzator o skoku 100mm.

Czyli problem bardzo powszechny, czyli czy zemini to drametialnie geometrię mojego roweru jakim jest Monteria DRS 29". No i czy bym mógł bez żadnych obaw jeździć na nim troszkę bardziej wymagająco niż do teraz.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Link do mojego roweru:

https://m.ceneo.pl/41472534?se=9jCyx9WaaYkeIKRAm43MOB7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjwmefOBRBJEiwAf7DstBd1FX-Ek6ktcLjbdo-TfJVrfyA82fQ-qRzG0w1s1PoP5VxI3id9eBoCwZAQAvD_BwE

 

 

Link do amortyzatora:

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/raidon/29-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-rl-r-29-air-czarny-polysk-2017/762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc amortyzator o większym skoku nie spowoduje nagle, że rower zmieni się na o wiele lepszy.

Jeżeli będzie to amor z osią 15 mm, to poprawi się sztywność przodu i właściwie na tym koniec, skoro reszta jest fabryczna.

Ten podany przez Ciebie da tylko ( albo aż ) lepszą pracę i pewnie nieco większy komfort przy właściwym ustawieniu.

W normalnej eksploatacji ( bez skakania itp. ) powinieneś odczuć różnicę na plus, ale według mnie wystarczy skok 100 mm, tym bardziej że przy 120 mm jednak zmieni się nieco geometria, co niekoniecznie będzie zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale czy te 2cm więcej może bardzo źle wpłynąć na geometrię (wytrzymałość glowki) ? W końcu to tylko 2cm, czy może aż 2cm?

Oraz jagby miał Pan wiedzę na ten temat, to czy wstawienie większego amortyzatora nie spowoduje "wypchanie" amortyzatora do przodu, czyli kąt główki zrobiłby się większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, jednak 100mm to nie to samo co 120mm zawsze masz te 20mm zapasu, i nie dość że lepiej to wygląda, "rower fajnie się orezentuje" to czasami 100mm można dobić i nie zawsze jest to dobre prawda?

Tylko pytanie czy jest w tedy możliwe pęknięcie główki, (drpow nie latam, żadnych większych chopek także nie) nie mam pojęcia czy 0,7stopnia więcej to dużo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Mhm, jednak 100mm to nie to samo co 120mm zawsze masz te 20mm zapasu, i nie dość że lepiej to wygląda, "rower fajnie się orezentuje" to czasami 100mm można dobić i nie zawsze jest to dobre prawda?

Żeby dobić 100 mm musisz albo mieć bardzo miękko ustawiony amorek albo zaliczyć naprawdę sporą dziurę. Nie zawsze włożenie amorka z większym skokiem spowoduje +100 do lansu na dzielni. 

 

 

Tylko pytanie czy jest w tedy możliwe pęknięcie główki, (drpow nie latam, żadnych większych chopek także nie) nie mam pojęcia czy 0,7stopnia więcej to dużo czy nie?

Pęknięcie główki jest możliwe nawet przy fabrycznym amorku. Skoro nie masz pojęcia o wpływie jaki ma zmiana geometrii na zachowanie się roweru i pozycję rowerzysty ,to sugeruję najpierw poczytać, a później decydować. 

IMO kupno amorka 120 mm do tej ramy nie wniesie większych zmian in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...