Skocz do zawartości

[Amotyzator] Sr Suntour XCM serwis


Kavoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) Otóż nieuchronnie zbliża się zima, niestety ja w zimę kończę sezon i czas na ogólny serwis roweru. Wiem że niektóre osoby napiszą że koniec jesieni to nie koniec sezonu ale po zmianie czasu będzie się ściemniać już przed 18:00 a jako że szkołę kończę najczęściej około 15:00 to średnio widzę wypady do lasu na rower i 3-4 godzinne wycieczki. Z niczym nie mam problemu jeżeli chodzi o serwis ale nie wiem jak się zabrać za ten nieszczęsny amortyzator. Może ktoś powie że po co serwisować XCM'a bo jak będzie miał się zepsuć to się zepsuje. Zdaję sobie z tego sprawę że tak się stanie bo nie jest to amor z najwyższej półki ale jak serwisować napęd, hamulce to dlaczego nie amortyzator też. Rower będzie wisiał na ,,ścianie" do marca więc to 5 miesięcy.

 

Nie jestem kompletnie zielony w tym temacie bo na razie wiem jak wszystko rozkręcić, skręcić, że trzeba nasmarować gąbki olejowe, wszystko wyczyścić, nasmarować. Problem polega na tym że nie wiem co, czym, jak i w jakiej ilości posmarować. 

Nie chcę oddawać amora do serwisu bo jeżeli zrobię to raz to już będę umiał na przyszłość i przy okazji ma się satysfakcję, że zrobiło się coś samemu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś się naszukał, 5 sekund w google/ youtube  :whistling:

 

 

Co prawda tutaj XCR ale to jedno i to samo, może różnić się detalami. 

 

Ogólnie wszystko rozkręcasz, czyścisz ( Izopropanol, Benzyna Ekstrakcyjna), nakładasz smar na wszystkie części i składasz do kupy. Gąbek nie ma więc nie ma czego namaczać.

 

Ważne jest żeby dobrze wyczyścić w środku dolne golenie i nałożyć smar na ślizgi. Smar możesz kupić u użytkownika Activia lub np Slickoleum w rowerowy.com

 

Nie polecam Towot'u czy innych smarów, nawet rowerowych bo upośledzą i tak kiepską pracę tego widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...