Skocz do zawartości

[pedały] Jakie pedały zatrzaskowe mtb do 250 zł


ablaszczyk91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam swoich pierwszych pedałów zatrzaskowych do cross country. Po przejrzeniu wielu stron mam mętlik w głowie. Nie wiem czy wybrać Shimano m540, Time Atac XC 4, Look Mtb czy Crank Brothers Candy 1. Najbardziej jestem przekonany do Candy 1 jednak opinie o nich na inernecie są skrajnie różne. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie trudno o przebicie Shimano 540. Są niezawodne, trwałe z dobrym uszczelnieniem łożysk, mają regulację siły wpięcia, bardzo łatwo się je serwisuje (nie są potrzebne specjalne klucze), mają stalowe bloki znacznie trwalsze od mosiężnych u konkurencji, nie trzeba też kombinować z podkładkami pod bloki jak u Look'a. No i moim subiektywnym zdaniem, system SPD Shimano, od M520 do XTR, oferuje najwyższą kulturę wpinania i wypinania w porównaniu z innymi producentami.

Jedyny zauważalny mankament, to mniejszy niż np. w Crankach luz roboczy, co dla osób z dużą wadą postawy lub po ciężkich kontuzjach kolan może być potencjalną przyczyną kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...