Skocz do zawartości

[Pedały] do pierwszej szosy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

poszukuję pedałów do swojej pierwszej szosy. Nie chcę na razie zatrzaskowych. Jakie polecacie do 50zł i do 80zł? Czy odczuję jakąś różnicę w jeździe na takich i pedałach np. za 200zł czy głównie tutaj chodzi o wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chcę coś kupić, żeby chociaż trochę pojeździć, bo nie mam za bardzo czasu na rozglądanie się za zatrzaskami i butami. Pedały, które kupię i tak wylądują w innym rowerze na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego, że zatrzaski i tak i tak chciałbym mieć i że znalazłem pedały dwustronne to mam pytanie. Pedały M324 i teraz tak:

 

-to są pedały turystyczne/mtb, czytałem, że buty z mtb nie pasują do szosowych pedałów, zaś buty szosowe MOGĄ współgrać z tego rodzaju pedałami. da się gdzieś znaleźć rozpiski czy dany but będzie pasował pod te pedały, bo wszędzie piszą KOMPATYBILNE Z SPD...?

 

-czy może się wypowiedzieć osoba, która korzystała z nich w szosie?

 

-i ostatnia sprawa, czy warto kupować te dwustronne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PDA 530 dobrze wyregulowane zawsze ustawiają się w jedną stronę. Problemy z "trafieniem" mają chyba tylko ci, którzy nigdy z takich nie korzystali. To coś w stylu "nie kupuj francuskich samochodów"... rzekł odwieczny używacz passata...

 

W Pełni popieram :>  W SPD nie ma najmniejszego problemu z wpięciem,  przelatalem juz z 15tys km jak nie więcej w A530, głownie po miescie i zero problemu z trafieniem.  Na moje to gorzej trafic w stronę bez bloku, w cywilnych butach. ;-)  moze to sprawa wyrobienia odruchu,  nie często zdarza mi sie jezdzić w cywilnych chodakach, tylko w trudne warunki zimowe, a zima juz blisko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem szosówkę to najpierw założyłem do niej pedały dwustronne ze swojego MTB. Później kupiłem podwójne SPD, żeby jeździć w jednych butach na obu rowerach. Niestety po krótkim czasie pedały SPD z szosówki poszły na Allegro. Nie dało się jeździć. Kupiłem pedały SPD SL i niestety drugie buty ;)

 

Reasumując: SPD do MTB, do szosy SPD SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szosie tak naprawdę zatrzaski to jedyne sensowne rozwiązanie, znacznie bardziej niż w MTB.

 

Dyskutowałbym z tym stwierdzeniem... na szosie noga Ci nie zjedzie z pedałów (bo nie jeździsz po tak trudnym terenie) i piny nie zedrą Ci skóry do piszczeli... Już nie wspomnę o pokonywaniu stromych przeszkód w terenie, których na szosie nie ma.

 

Na szosie SPD to wyłącznie lepszy transfer energii, w MTB oprócz transferu energii dochodzi większa kontrola i bezpieczeństwo na rowerze oraz możliwość wygenerowanie dodatkowej mocy w newralgicznych punktach trasy. 

 

W szosie jak masz sztywne buty i szeroką platformę to można jeździć bez SPD, tylko po co kombinować z takim zestawem jak znacznie prościej kupić zestaw SPD.

 

Odnośnie pytania autora - weź pierwsze z brzegu platformy tylko możliwie najszersze i z metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W szosie jak masz sztywne buty i szeroką platformę to można jeździć bez SPD, tylko po co kombinować z takim zestawem jak znacznie prościej kupić zestaw SPD.

 

BEZ SPD ? to chyba tylko jakas Twoja własna opinia, juz nie pisałbym takich rzeczy bo to bzdury.

 

 sztywne buty mtb i  pedałki mtb  moge zgodzic, jak ktos nie ma decia na rekordowe predkosci, i ma kilka rowerów w tym jedna szose, to jest jedna para butów mniej,  ale jazdy w platformach na szosie to sobie zupelnie nie wyobraazam, chyba piszze takie rzeczy ktos kto nigdy na szosie nie jezdzil, albo kupil spd miesiac temu,  Przejedz 20tys km i zamien sobie pedały na platformy w dowolnym rowerze. Zobaczymy co pwoiesz. Sam poprawne ustawineie buta na pedale jest wku$%# nie mowiac o podjazdach czy orce na pełnym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szkoda, ze nie przyjmujesz do wiadomosci tego, ze ludzie jezdza tez rekreacyjnie i wtedy mozna jak najbardziej jezdzic bez SPD, bo po co Ci takie pedaly jak generujesz moc 150W. A autor wyraznie napisal, ze SPD nie chce.

 

Byly lata, ze w rok robilem na rowerze po 15 tys. km i mnie do zalet zatrzaskow nie musisz przekonywac (ja sobie innej jazdy nie wyobrazam przy tej ilosci km zarowno na szosie jak i w MTB), ale rozumiem ze ludzie jezdzacy rekreacyjnie nie zawsze chca ich uzywac, a jezdzic rekreacyjnie bez nich sie jak najbardziej da...

 

BTW jezeli zatrzaski sluza Ci w trzymaniu stopy we wlasciwej pozycji przy luznej jezdzie to znaczy ze potrzebujesz bikefitingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w sumie sa ludzie jezdzacy na szosach w jeansach i klapkach. Sam takich widuje. Jest to smieszne, bo rekreacje to se mozna robic na crosie. ale jak komus pasuje, Moze i jezdzuc w gumiakach na szosie.

Co do bike fitingu, daruj sobie prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, uspokójcie się xD. sezon się już praktycznie skończył, ja potrzebowałem pedałów, żeby tak naprawdę przetestować ten rower, bo dopiero co go kupiłem. w spd na pewno zainwestuje, ale to jest trochę droga impreza, bo buty są strasznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa drogie. W Decathlonie spokojnie za 200 zl cos wyrwiesz, zwlaszcza ze zaczynaja sie wyprzedaze.

 

na jaki rozmiar? mam 30cm długość wkładki, czyli często jest to rozmiar 48, który jest średnio dostępny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam problem ze znalezieniem butów po taniości. większość to rozmiary 42-45, czyli chyba 26-29cm. ze zwykłymi butami też mam problem, bo sporo wysokich facetów nosi buty z 30cm wkładką, a jest ich deficyt

 

 

spróbuję coś upolować... 

 

podbijam, czy mogę gdzieś znaleźć jakieś pomocnicze tabele, z których dowiem się, które pedały są kompatybilne z butami X? jedne mają 3 dziury, drugie 4, sprzedawcy nie odpisują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...