Skocz do zawartości

[Opony] Problem z założeniem węższych opon


SzAd08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Mam Cuba Aim Pro 29", jest on na oponach Schwalbe Smart Sam Active, 2.1". Obrecz w tym rowerze ma średnice 2cm. Kupiłem węższe opony SCHWALBE SMART SAM 28x1.60, 700X40C. Do tego kupiłem też węższa dentke. I za nic nie mogę tej opony założyć na obręcz. Nie jestem w tym doświadczony więc możliwe że gdzieś popełniam błąd. Pomóżcie bo za kolejną próbą założenia chyba wyjdę z siebie :P baardzo będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zakladam jedna strone opony na obrecz. Pozniej wkladam delikatnie podpompowana dentke miedzy opone a obrecz a pozniej probuje wlozyc druga strone opony w obrecz. Kiedy juz zostaje ostatnie 10-15cm to kant opony konczy sie na wysokosci kantu obreczy wiec do wcisniecia zostaje jakies 2-3cm. Nie mam lyzek. Zdejmowalem i zakladalem opone od swojego Cuba czyli ta o srednicy 2,1" i dawalem rade wiec myslalem ze teraz tez mi sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się ten drugi rant wepchnąć w środek obręczy, drugą ręką naciągając ten wystający kawałek opony. Ważne żebyś kończył przy wentylu, dzięki temu wepchniesz oponę w głąb obręczy na większej części koła, wentyl wyraźnie w tym przeszkadza. Chodzi o to, zeby przy zakładaniu opona nie siedziała nigdzie na rancie obręczy. 

Możesz sobie znaleźć artykuł o tym na blogu 1enduro naszego forumowego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuje zalozyc sama opone bez dętki. Nawet w taki sposob nie wchodzi. Jutro zainwestuje w lyzki i poprobuje jeszcze.

Tylko czemu tamta, szersza opona, o tej samej srednicy wewnetrznej wchodzi bez wiekszego problemu a ta nie chce wejsc. Mozliwe ze tamta sie wyrobila troche? Dodam ze to dosyc nowy rower wiec i opony swierze.

Przepraszam za blad

*swieze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest inna i np. może się gdzieś mocniej ugiąć zmniejszając naprężenie.

Tak samo jest z tymi samymi oponami na różnych obręczach, na jedną wchodzi palcami, na innej myślałem, że połamię łyżki i coś zdemoluję ze złości ;)

 

Pamiętaj, że przy mniejszych oponach rower się obniżył i łatwiej pedałami zahaczyć o przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...