Skocz do zawartości

[Stery] Jak to połączyć?


PawelGR

Rekomendowane odpowiedzi

Przekładam właśnie części z dotychczasowego roweru do innej ramy i zatrzymałem się na sterach. W starej mam nabite zewnętrzne, a w tej widzę, że się kręcą chyba zintegrowane i pytanie, bo nigdy takich nie miałem, grzmi (patrz zdjęcie) czy potrzebne będą jakieś dodatkowe elementy pośrednie między łożyskiem steru, a bieżnią widelca z dołu oraz między łożyskiem, a mostkiem z góry? Jakieś pierścienie/uszczelki/dekle żeby to razem połączyć?

 

edit: dobra, doczytałem w innym temacie - zrozumiałem tyle, że na dół nie potrzeba nic poza przesmarowaniem bieżni, a na górę potrzebuję podkładki stabilizującej i kapsla, czy tak? Jeśli dobrze myślę, to co dokładnie powinienem kupić?

 

Czy coś takiego się nada?

http://allegro.pl/stery-1-1-8-ahead-l-maszyna-42-42-zintegrowane-i6889760078.html

post-201938-0-18206000-1507144129_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam namajstrowałeś ale brzmi podejrzanie  :whistling: 

 

Wracając jednak do pytania, potrzebujesz jeszcze pierścień centrujący i kapę sterów. Tyle że to nie jest do kupienia osobno więc lepiej kupić cały zestaw sterów i je wymienić. Jak kupisz dobre to masz temat sterów z głowy na kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jak mówiłem nie miałem do czynienia ze sterami zintegrowanymi ani w całości, ani pół i nie zwróciłem uwagi na ten wystający z główki czarny kołnierz miski. To jeszcze dopytam czy 44 mm to jest standard mocowania sterów półzintegrowanych? W sensie czy mogę kupić dowolne stery tego rodzaju, byle były na widelec 1 1/8" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...