Skocz do zawartości

[łańcuch] wybór - Jaki łańcuch wybrać?


xXkuba22XX

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

mam rozumieć, że każdy łańcuch od 60 do 100zł będzie dobry

Nie. Zadajesz za dużo zbędnych pytań :P W sklepie pewnie Ci powiedzą , że po co przepłacać i zaoferują HG53 , co jest gumą od majtek generalnie. Masz zrozumieć , że jak shimano to najwyższy model , jak kmc to seria X a nie Z , bo Z to budżetówka , a X to pełnowartościowy produkt. Tyle wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o jakikolwiek dowód, że łańcuchy Shimano nie są produkowane przez Shimano. Poproszę o jakikolwiek dowód, że KMC produkuje łańcuchy dla Shimano.

 

To tylko Wiki:

KMC Chain Industrial - Wikipedia

 

Ale kiedyś czytałem w poważnej prasie rowerowej że KMC produkuje dla Shimano łańcuchy niższych grup, do nieistniejącej już grupy LX włącznie. To było już dobrych parę lat temu, nie wiem czy nadal tak jest. Ale niewykluczone, a Shimano na pewno nie będzie się tym chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ujdzie. Z moich doświadczeń to C9 potem długo nic, no i Connex i właśnie XT ( nie miałem nigdy KMC ) 

Z moich doświadczeń jeżeli chodzi o 9 rz. (a wtedy łańcuchy katowałem niemiłosiernie) to XTR, później dłuuugo nic, później Campa C9 i XT. Connexy 908 miałem, ale strasznie "miękkie" były i głośno chodziły na napędzie Shimano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Wiki:

KMC Chain Industrial - Wikipedia

 

Ale kiedyś czytałem w poważnej prasie rowerowej że KMC produkuje dla Shimano łańcuchy niższych grup, do nieistniejącej już grupy LX włącznie. To było już dobrych parę lat temu, nie wiem czy nadal tak jest. Ale niewykluczone, a Shimano na pewno nie będzie się tym chwalić.

 

 

Na 100% nie mogli produkować do LX bo LX-y były Made In Japan a KMC nie ma ani jednej fabryki w Japonii.

 

KMC współpracowało z Shimano w 1986 i coś mi się zdaje, że do dzisiaj wszyscy pamiętają...

 

http://www.kmcchain.com/en/milestones.php

 

Informacje o współpracy , owszem z wiarygodnych źródeł są ale o produkcji łańcuchów za Shimano - jakoś nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...