Skocz do zawartości

[łańcuch] wybór - Jaki łańcuch wybrać?


xXkuba22XX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie orientuję się w tym za bardzo, dlatego chciałbym się zapytać w jakich cenach są w miarę dobre łańcuchy (do roweru górskiego) i jaki wybrać. Mam kasetę Sunrace dziewięciorzędową 11-34 zęby CSM969AV Nickiel i korbę Specialized Strongarm. Kaseta jest wykonana w technologii Super Fluid Drive, dlatego wydaje mi się, że dobrym wyborem byłby łańcuch też wykonany w tej technologii, ale nie wiem czy nie lepiej by było kupić coś marki SRAM lub Shimano. Możecie dawać propozycję konkretnych łańcuchów. Przy okazji, nie wie ktoś czy zostawienie łańcucha (SRAM) w odtłuszczaczu i odrdzewiaczu Fosol mogło spowodować liczne pęknięcia? :P Nie miałem benzyny ekstrakcyjnej, to zawsze czyściłem napęd tym co miałem pod ręką czyli Fosolem. Ostatnio zapomniałem o tym, że zostawiłem na chwilę w nim łańcuch, a na drugi dzień, jak wsiadłem na rower to się zerwał i popękał. Chyba, że po prostu taki słaby model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wie ktoś czy zostawienie łańcucha (SRAM) w odtłuszczaczu i odrdzewiaczu Fosol mogło spowodować liczne pęknięcia? 

 Tak na 100%. Też kiedyś zrobiłem eksperyment na starym, pordzewiałym łańcuchu i było to samo. Jedyne co się nadaje do bezpiecznego odrdzewienia łańcucha to Evapo Rust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kmc x9.93. Nic nie słyszałem o technologii sfd, więc ir wiem czy jakieś łańcuchy w ogóle to mają

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

 

Są takie łańcuchy, "ogniwa frezowane dla uzyskania doskonałej współpracy z napędami Shimano Hyperglide oraz Sunrace Fluid Drive Plus"

https://rowerplus.pl/lancuchy-9-rzedowe/3721-sunrace-cnm99-lancuch.html?s=0 Jest napisane, że do Shimano też pasuje, więc może łańcuch Shimano też będzie pasował do mojej kasety. A myślisz, że łańcuch Sunrace będzie gorszej jakości niż innych marek?

to jest marketingowy bełkot,

po prostu wszystkie kasety teraz mają rampy  by płynnie zrzucać /wrzucać łańcuch.

wprowadziło to shimano  HG to się nazywa.

 

Tak wiem, ale czy nie będzie lepiej działać jeśli połączę kasetę SFD z łańcuchem SFD, czy to nie ma znaczenia i mogę mieć łańcuch Shimano lub SRAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szejkowania to spotkałem się z opinią ze to szkodzi łańcuchom ... opinię wyraził świetny mechanik rowerowy do któreko mam masę szacunku i 100% zaufania

 

Też o tym słyszałem parę razy i nawet przestałem to robić. Mi mechanik nawet mówił, że w ogóle nie można myć roweru wodą pod ciśnieniem, bo się wypłukuje smar, z tego samego powodu nie można podobno robić shakeów. Ale doszedłem do wniosku, że wole porządnie wyczyścić cały napęd z piachu i brudu i go na nowo nasmarować, wszystko lepiej i płynniej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyciągał :P Naciąga to go przerzutka.

 

Ja bym zakładał normalny łańcuch i nie słuchał tego rodzaju gadania , bo to gra słów a zapewne wszystko to to samo.  

 

normalny czyli? w jakiej cenie kupić łańcuch? bo jeśli to jest marketingowy bełkot to czym będzie się różnił łańcuch za 50zł od łańcucha za 100 zł. Ten od Sunrace kosztuje 86 zł więc, jeśli mam kupić łańcuch w tej cenie to może będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czym będzie się różnił łańcuch za 50zł od łańcucha za 100 zł.

Materiałem z którego są wykonane sworznie i gniazda sworzni. Jak jest utwardzony + pokryty jakąś powłoką antykorozyjną to wiadomo, że łańcuch będzie się znacznie wolniej wyciągał. Dlatego między innymi łańcuchy Deore są bardzo "miękkie" (w sensie szybko się wyciągają), a XTR/Dura Ace to jedne z lepszych łańcuchów na rynku. Poza tym droższe łańcuchy są w całości pokryte powłokami antykorozyjnymi (np. cynkowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalny czyli? w jakiej cenie kupić łańcuch? bo jeśli to jest marketingowy bełkot to czym będzie się różnił łańcuch za 50zł od łańcucha za 100 zł. Ten od Sunrace kosztuje 86 zł więc, jeśli mam kupić łańcuch w tej cenie to może będzie dobry?

Normalny czyli po prostu łańcuch , a nie patrzył byle był sfd czy jak tam było [emoji14] Łańcuch za 25 zł zajedziesz w 500 km , taki za 70 wytrzyma ze 3000 [emoji14] Po za tym drozszego tak szybko ruda nie chwyci.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kmc x9.93.

Będę miał ten łańcuch na uwadze. A co sądzicie o tym? https://rowerplus.pl/lancuchy-9-rzedowe/3721-sunrace-cnm99-lancuch.html?s=0

Są takie łańcuchy, "ogniwa frezowane dla uzyskania doskonałej współpracy z napędami Shimano Hyperglide oraz Sunrace Fluid Drive Plus"

https://rowerplus.pl/lancuchy-9-rzedowe/3721-sunrace-cnm99-lancuch.html?s=0 Jest napisane, że do Shimano też pasuje, więc może łańcuch Shimano też będzie pasował do mojej kasety. A myślisz, że łańcuch Sunrace będzie gorszej jakości niż innych marek?

 

Tak wiem, ale czy nie będzie lepiej działać jeśli połączę kasetę SFD z łańcuchem SFD, czy to nie ma znaczenia i mogę mieć łańcuch Shimano lub SRAM?

Ponawiam pytanie. Jak to jest z tymi rampami na kasecie? Każdy łańcuch jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Istnieje prawdopodobieństwo iż ten łańcuch sunr. jest robiony przez kmc ponieważ to największy producent i robi tez dla shimano.

 

 

Poproszę o jakikolwiek dowód, że łańcuchy Shimano nie są produkowane przez Shimano. Poproszę o jakikolwiek dowód, że KMC produkuje łańcuchy dla Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...