Skocz do zawartości

[Rama Giant Talon] Czy ta rama wytrzyma małe chopki?


Kavoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) Mam do was pytanie. Czy waszym zdaniem rama z roweru Giant Talon 3ltd 2017 wytrzyma małe chopki i dropy (max 50 cm) ? Widziałem na Youtube filmik jak jakiś gościu skakał nawet na trójce z 2016 roku i nic się nie stało ( Tutaj link: 

) no ale jednak te chopki na filmie są w miarę małe. 

Od razu chcę uprzedzić odpowiedzi typu: ,, Jak chcesz skakać to po co kupiłeś taki rower!". Kupiłem taki rower bo nie każdego stać na fulla za 5-7 tyś, a za kupowaniem używanego roweru nie jestem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagą nie będzie problemu na razie mam co prawda dopiero 14 lat i ważę 52 kg ;) Ja zawsze jak jadę na rowerze to przy każdym uskoku mam wrażenie że przednie koło pojedzie do przodu a tylne do tyłu czyli rower pęknie na pół... Nie wiem czemu ale zawsze mam takie odczucie nawet przed zjechaniem z większego krawężnika  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy w tym momencie się coś stanie, chodzi o sytuację jak po jakimś czasie przy lądowaniu strzeli rama to wtedy jest o wiele gorzej. Gdzieś po forum krąży temat z linkiem w którym  bodajże portugalczyk jeździł dh na makrokeszu. Jeździł, jeździł aż przy lądowaniu rama się rozkraczyła, i to dość widowiskowo. Do skoków nadaje się przykładowo dartmooor hornet, wcale fulla nie potrzebujesz. A co do filmiku, zwróć uwagę na technikę jadącego i jego lądowanie - ląduje prawie że na poziomo. W wytrzymałości części nie chodzi też tylko o samą wytrzymałość, tzn. podczas nauki takiej jazdy wylądujesz źle tak z dziesiątki razy zanim się nauczysz takiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o zdrowych zmysłach nie powie 14 latkowi że coś jest bezpieczne gdy nie jest. Ta rama nie jest zaprojektowana do takiej jazdy. Może Ci się uda, tak jak tym co mówią że się uda, a może nie. Loteria. I tak jak zauważono, o ile zaawansowani mogą popisywać się skacząc na szosach, to ty ucząc się potrzebujesz sprzętu który wybaczy więcej, a nie mniej. Bierz tego Horneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...