Skocz do zawartości

[stery] upgrade wianków na maszynowe


macko_mtb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam sobie aktualnie stery na rurze 1 1/8 " z bieżnią na dole po której latają łożyska wiankowe w Cannondalu.

 

Bieżnia wygląda tak:

http://bikeground.pl/fileadmin/_processed_/csm_bieznia_bf70d41bf8.jpg

 

I teraz chciałbym pozbyć się tych wianków i wstawić w to miejsce łożyska maszynowe.

Także w górnej misce także chciałbym pozbyć się wianków więc temat kompleksowo bym załatwił.

Co proponujecie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To kupujesz stery półzintegrowane ZS44 z łożyskami "maszynowymi" wybijasz stare miski i wprasowujesz nowe. Swoją drogą dobre kulki nie są złe, trzeba tylko dbać o rower.
 

 

Dobre kulki może i nie są złe ale właśnie zrezygnowałem z amortyzatora na rzecz sztywnego widelca i potrzebuję porządnych sterów bo będą mocniej obrywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W półintegrach obecnie nie mam rozeznania. Klasykę jeszcze by uszło coś z legendarnych upolować. W każdym razie zwykłe neco na kulkach pod warunkiem okresowych przeglądów (żeby woda nie zrobiła swoejgo) będzie lepsze niż większość tańszych (do 100-120zł) wynalazków z accentem na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W półintegrach obecnie nie mam rozeznania. Klasykę jeszcze by uszło coś z legendarnych upolować. W każdym razie zwykłe neco na kulkach pod warunkiem okresowych przeglądów (żeby woda nie zrobiła swoejgo) będzie lepsze niż większość tańszych (do 100-120zł) wynalazków z accentem na czele.

 

a z legendarnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinacje. Bierz np Accent Airplane i będziesz zadowolony. Jeździłem na nich 3 lata i zero problemów, łożyska leżą do teraz u mnie i nadal są wzorem jak powinno kręcić się łożysko mimo że nigdy do nich nie zaglądałem. Od czasu do czasu tylko je przetarłem z zewnątrz i nałożyłem nową warstwę smaru żeby zabezpieczyć przed wilgocią itd.

 

Ciebie to nie dotyczy ale stery pod taper Accenta to rzeczywiście padaka, sam je wywaliłem, ale te Airplane są ( a przynajmniej były) bardzo fajne. Teraz mam Octane One więc możesz też rozglądać się za tą firmą.

 

Nie ma co płakać, padną łożyska to sobie kupisz drugi zestaw i wymienisz łożyska.

 

https://velo.pl/czesci/stery-i-podkladki/accent/hsi-sair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 9.10.2017 o 20:39, skom25 napisał:

Ale kombinacje. Bierz np Accent Airplane i będziesz zadowolony. Jeździłem na nich 3 lata i zero problemów, łożyska leżą do teraz u mnie i nadal są wzorem jak powinno kręcić się łożysko mimo że nigdy do nich nie zaglądałem. Od czasu do czasu tylko je przetarłem z zewnątrz i nałożyłem nową warstwę smaru żeby zabezpieczyć przed wilgocią itd.

Nie ma co płakać, padną łożyska to sobie kupisz drugi zestaw i wymienisz łożyska.

Kupiłem te stery w czerwcu i od listopada cieknie z nich rdzawy płyn. Czeka mnie wymiana łożysk ale nie mogę znaleźć zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...