Skocz do zawartości

[tarcze ] Pomoc w zakupie tarcz


bongkox

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw hamulcowy jaki posiadam to Shimano M425 (rewer trek xcaliber 9) z najzwyklejszymi tarczami shimano 2x 160mm na 6 śrub. O ile na hamowanie tylnego koła nie narzekam to przy mojej wadze 96kg z przodem jest już słabiej. Zastanawia się nad wymianą tarcz hamulcowych licząc na poprawę siły hamowania. Na oku mam shimano XT SM-RT76 nie wiem tylko czy jest sens zakładać na przód tarczę 180mm co wiąże się z zakupieniem adaptera czy spokojnie wystarczy mi zestaw 2x160? Proszę o waszą radę czy wymianą tarcz faktycznie poprawię hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawę siły hamowania odczujesz ale zmieniając hamulec, nie tarcze. Choć 180mm na przód to akurat dobry pomysł. 

Głupota.Nawet najtańsze hamulce z dużą tarczą będą hamować.Siła hamowania zależy od klocków i tarczy.Oczywiście od hamulców też, ale w mniejszym stopniu.

Zmieniając klocki np na metaliczne, wypada też zmienić tarczę na lepszą bo zajedziesz ją prawie od razu.

 

@topic

Chcesz zwiększyć siłę hamowania zmień klocki na metaliczne i tarcze przynajmniej na SLX(lub coś na tym poziomie) w rozmiarze 180mm.Odpowietrzenie hamulców może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie głupot, że zmiana tarcz nie zmienia siły hamowania!  :starwars:

 

Zmiana z 180 > 203 to o ile dobrze pamiętam +20/25% (kiedyś były nawet testy labo).

 

Ja przy podobnej wadze jeździłem na 180/180 ale przód tak sobie brał. Przez chwilę myślałem żeby przeszczepić na przód zacisk z 4 tłoczkami ale finalnie zmieniłem tarczę na 203mm i jest BETON. Momentami nawet przeraża mnie ostrość przodu. 

 

Oczywiście mowa o jakiś sensownych tarczach/klockach, a nie chińskim gównie.

 

Kup większą dobrą tarczę na pająku + świeże klocki. Jak nadal będzie źle to dopiero zmieniaj heble. Nowa tarcza przecież zostanie.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie piszcie głupot, że zmiana tarcz nie zmienia siły hamowania!

 

Zmiana rozmiaru zmienia siłę, ale zmiana z 160 na 160 innego rodzaju jej nie zmieni albo zmieni w stopniu niezauważalnym. 

 

 

 

Klocki to  shimano ori z zestawu żywiczne maja przejechane 500km.

 

Żywiczne Shimano to padaka. Jak nie masz dużo zjazdów to półmetaliki, jak polecam KoolStop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmiana rozmiaru zmienia siłę, ale zmiana z 160 na 160 innego rodzaju jej nie zmieni albo zmieni w stopniu niezauważalnym. 
zmiana rozmiaru zmienia wszystko...... ale ja u siebie zmieniłem tarcze ze 160 magury na 160 hayesa i wzrost siły hamowania znaczny ..... ale najprościej i najtaniej zmienić rozmiar tarczy. 

Co do siły hamowania wiele zależy od współpracy klocek+tarcza oj bardzo wiele. Ale gotowych przepisów nie znajdziesz ;-(( każdy ma tu swoje doświadczenia w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...