Skocz do zawartości

[Napęd] Drugie życie dla zużytej kasety i korby


Obrien

Rekomendowane odpowiedzi

W zimowym rowerze z zasady nie mam nowych czesci i dobijam na nim te ktore pochodza z roweru podstawowego.

Ostatnio totalnie padl mi naped 2x7, Glownie korba byla zjechana do zera. W pierwszej kolejnosci przeszlifowalem ja troche ale tylko dobilem w ten sposob kasete i lancuch. W koncu postanowilem zrealizowac cos co chodzilo mi po glowie od dluzszego czasu ale ciagle brakowalo mi czasu oraz potwierdzenia ze to moze zadzialac. W sieci nie widzialem niczego podobnego ale nie sadze bym wynalazl cos nowego.

W kazdej "zuzytej" kasecie i korbie jakie mam na stanie byly koronki zjechane do zera ale i takie ktore byly w calkiem dobrym stanie. Rozebralem zatem stara korbe MT 60 i zostawilem z niej duzy blat 48 oraz roznitowalem kasete 11-28 i zostawilem duze koronki 18-21-24-28. Blat przykrecilem zgodnie z jego przeznaczeniem na zewnetrznej czesci korby (zamontowany na srodku zachaczala lekko o tylne widelki). Kasete natomiast skrecilem w nieco innej kolejnosci 11-13 bez podkladki 18-21-24-28 dwie podkladki oraz zuzyta do zera 15 by calosc pasowala na bebenku piasty i dobre krornki odsunely sie od srodka. Zalozylem zalegajacy nowy lancuch hg41 i ku mojemu zaskoczeniu zobaczylem ze to dziala. Calosc pracuje plynnie i cicho. Suport 122,5 jest dedykowany do zalozonej korby. Linia lancucha wyglada na dobrą. Ciekaw jestem zywotnosci takiego zestawu. Lancuch pewnie dlugo nie popracuje w koncu to HG41 ale duze blaty powoduje ze opiera sie na wiekszej liczbie zebow...czas pokaze.

Przelozenia sa zblizone do tych ktore wczesniej stosowalem. Nie  jest to zestaw na rower wyscigowy ale do miasta jak najbardziej. Moze komus sie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysłowy Dobromir  Ciebie :-) Rzadko się już spotyka kasety 7x, raczej wolnobiegi w tym zakresie obecnie królują ale to chyba bez znaczenia. W sumie to szkoda, że aż taki duży blat Ci został. Na jednym blacie to raczej 38T by się przygadało a nie 48 - ale i tak fajnie, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...