Skocz do zawartości

[licznik bontrager trip 200] nie nalicza prędkości


kasiek1380

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy jednośladowcy :)

 

czy ktoś z Was używa może licznika Bontrager Trip 200? ( https://www.ceneo.pl/32985874)

 

Ogólnie licznik jest super, po wymianie baterii można wpisać ponownie przejechane km, ALE: przy jeździe w temperaturze poniżej 7-8 st., licznik "głupieje": nie nalicza prędkości, raz pokazuje 0, innym razem 20 km/h, za chwilę 40km/h. Ktoś miał podobny problem z tego typem licznika? Ustawienia względem sensora i magnesu są prawidłowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zakładając, że licznik nie ma jakiejś wady i nie został uszkodzony, to wygląda to na typowy problem z zasięgiem w bezprzewodówkach kodowanych analogowo - u mnie i nie tylko u mnie były problemy w liczniku tego typu.

Podobno w przypadku liczników kodowanych cyfrowo nie ma tego problemu lub jest on mniejszy ( 100 % pewności nie mam, bo nie posiadam ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

W tak zwanym międzyczasie poczytałam jeszcze w internetach o licznikach b/przewodowych, widać nie tylko z moim jest taki problem przy niskich temperaturach..

 

Myślę, że w najbliższe zimniejsze miesiące zakupię najtańszy licznik przewodowy. Bontager ma tę zaletę, że można wprowadzać wartości, więc coż.. będę sobie 'przepisywać' z licznika na licznik ;):P

 

PozdRower :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Bontrager robi dosc wujowe liczniki jeśli chodzi o jakość.

 

A ja sie nie zgodze, mam node 1.1 i 2.1 i super bezawaryjne sprzety. jestem bardzo zadowolony. ZERO problemow a zrobilem z nimi parenaście tys km.

Jezdza na kierze caly rok, deszcz/snieg/slonce/mróz


 

 

Bontager ma tę zaletę, że można wprowadzać wartości, więc coż.. będę sobie 'przepisywać' z licznika na licznik

 

Wartosci w sensie przebyty dystans ? To w kazdym sie dalo zrobic ktory mialem, zaczynajac od najtanszych sigm.


 

 

Ustawienia względem sensora i magnesu są prawidłowe..

A bakteria w sensorze sprawdzona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się godzić. Praca w serwisie Treka daje szerokie spektrum dostępnych spostrzeżeń serwisowych :) Node to ultra sh*t jeśli chodzi o bezawaryjnciość. Zawiechy z konieznością odmóżdżania (wyciągaia baterii) często i tak bezskuteczne próby przywracania. Zakleszczanie się przycisków. Ja pamiętam kilkadziesiąt takich wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyciskami może byc problem, ze nie odbijają, ale to działo mi się raz jak licznik upadł i trochę "zagięło" obudowę.

 

Tylko jeszcze jedna sprawa, Sa liczniki Node 1 i 2 oraz node 1.1 i 2.1   i te bez kropek to faktycznie byl sh*t głownie od strony softu. Na wersje z kropkami nie widziałem żeby narzekali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden licznik node, ani starsza wersja ani nowsza nie jest dobra jakościowo, kosztując niemało. 

Nie będę się spierał na doświadczenia, autor tematu ma problem z Bontragerem, ja podaję przykłady na to że nie jest to norma ale dość częsty problem.

Najnowsze Trip'y mają problem z zasięgiem a dokładnie z kątem wiązki z czujnika która jest słaba i wąska i wymaga dosyć ścisłego ustawienia licznika względem czujnika, żeby sygnał był przekazywany. Poprzednia wersja działała normalnie i bezproblemowo w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to dziala? Nie po radiu? Ze jakies oczka i celowania...

 

Co do node x.y prawda jest ze sa drogie. 500pln za node 2.1 w bandlu z paskiem to sporo. 300 za node 1.1 tez nie malo.

Zycie pokazuje ze jskos dzialaja :-) i sa zadowoleni uzytkownicy.

Wracsjac do ceny, na ant+ duzego wyboru nie ma w licznikach bez gpsa oczywiscie. Giant neos pro i.... nie znam innych wartych uwagi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...