Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne] Shimano BR-M395


Dudek9876

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli te M395 będą git tylko żeby na gwarancję wziąć? :)

 

Jesli gitem jest dla Ciebie posiadanie gwarancji to jak najbardziej. Gwarancja da Ci możliwość reklamowana w przypadku problemów, które są w ich przypadku częste, więc jesteś zabezpieczony przed ponoszeniem kosztów naprawy lub kupna innych hebli.

Nie wątpię że są osoby które są z nich zadowolone (w końcu Shimano w segmencie budżetowych hydraulików jest bardzo obecnym graczem i jest ich na rynku masa), jednak wg mnie jakość uszczelek jest fatalna w stosunku do starszych modeli sprzed 2012 roku.

Dodatkowo jeśli to mają być używane w okresie jesienno - zimowym to Shimano nie jest dobrym wyborem - uszczelki zacisków lubią twardnieć w niższych temperaturach (niekoniecznie poniżej zera), trwale się odkształcać i powodować wycieki. W warunkach zimowych Tektro będą lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można.

 

Ale się uparłeś, wszyscy Ci piszą że albo kupujesz tańsze i liczysz się że kiedyś być może nastąpi taki dzień że puszczą ( sam zacisk drogi nie jest w razie czego) albo płacisz dużo więcej i kupujesz coś solidnego.

 

Ja z doświadczenia wiem że u mnie działają. Natomiast kolega przejechał 40 km i się zeszczały, tyle że on kupił używki i od roku nawet nie zajrzał co się stało, być może to co innego niż cieknąca uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można.

 

Ale się uparłeś, wszyscy Ci piszą że albo kupujesz tańsze i liczysz się że kiedyś być może nastąpi taki dzień że puszczą ( sam zacisk drogi nie jest w razie czego) albo płacisz dużo więcej i kupujesz coś solidnego.

 

Ja z doświadczenia wiem że u mnie działają. Natomiast kolega przejechał 40 km i się zeszczały, tyle że on kupił używki i od roku nawet nie zajrzał co się stało, być może to co innego niż cieknąca uszczelka.

Nie że się uparłem , tylko chce poznać wszystkie "+" i "-" ;)

http://allegro.pl/hamulce-tarczowe-shimano-br-m395-p-t-okazja-i6972571326.html

Znalazłem te i napisałem do gościa i mówi ze 2 lata gwarancji i wysłał real foto , no i przewody mi pasują bo mam akurat 130 i 80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy źle ale to nie jest model 395  :thumbsup:

 

Wychodzi na to że to jest BR-M355

 

41EFzQZ%2BzUL._SX355_.jpg

 

Ciekawią mnie te dwa lata gwarancji bo raczej nikt hamulca z pudełka nie wyjął i nie skrócił przewodów. Bardziej bym strzelał że są zdemontowane z roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no i przewody mi pasują bo mam akurat 130 i 80

 

 

 

Hmmm . no ok a co z długością tych przewodów ?  wszystkie inne ktore ogladalem mialy 180 tyl i 100 przod :/

 

Sam sobie nie zaprzeczasz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Ci pasują to o czym rozmawiamy?  :thumbsup:

 

Pisałem Ci z czego prawdopodobnie wynika że są skrócone, ja bym strzelał że są z roweru powystawowego, chociaż niby na zaciskach nie widać śladów po śrubach.

 

Zadzwoń do nich i zapytaj czy hamulce przyjdą w oryginalnym pudełku, z papierami itd. Jeżeli odpowiedź brzmi "nie", to ja bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...