Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne] Shimano BR-M395


Dudek9876

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy 

Mam ostatnio problem z wyborem hydrauliki do mojego {Corratec x-vert Extreme}

Aktualne mechaniki nie nadają się do jazdy. Często jeżdżę na tylnim kole :P więc potrzebuję jakiś dobrych hamulców na przód i tył do około 200zł , które nie bedą się często zapowietrzały i psuły. Jeżdzę głównie po asfalcie. Zastanawiałem się nad tymi BR-M395 

link do aukcji: http://allegro.pl/komplet-hamulce-shimano-bl-m396-br-m395-przod-tyl-i6968110504.html#thumb/4

 

co wy o tym sądzicie ? proszę o pomoc i pozdrawiam :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sezony przejeździłem i złego słowa powiedzieć nie mogę, tyle że zainwestowałem w dobre klocki i ogólnie dbałem o te hamulce.

 

Cytat z aukcji:

 

"W przeciwieństwie do sklepowych hamulców te mają już przycięte pancerze i nie są nadmiernie długie. Kupując hamulce w sklepie musisz liczyć się ze skracaniem pancerzy, zalewaniem oleju i odpowietrzaniem, czyli z dopłatą ok. 100-150 zł."

 

Brzydko mówiąc pierniczenie że głowa mała. Przewody są krótsze i tyle, pewnie zdemontowane hamulce z nowego roweru. Problem jest taki że dłuższy przewód sobie skrócisz a krótkiego raczej nie przedłużysz. Może Ci długość podpasuje a może nie. Jak nie masz dwóch lewych rąk to skrócisz sobie samemu za jakieś 20-30 zł ( kupując olej, oliwkę + insert itd)

 

No i sprzedaje to osoba prywatna o ile rozumiem, czyli brak gwarancji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w internecie o tych M395 i opinie były pozytywne , nie potrzebuję takich idealnych , chce tylko aby nie bylo z nimi często problemów i żeby hamowały :D

Hamulce  generalnie nie są złe ale te konkretnie są za drogie.Nowe trafiają sie po dwie stówy i masz gwarancje .Chyba że podeszła Ci długość przewodów ale i tak cena jest za wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz pewność że ta długość będzie Ci pasowała? Odpowietrzanie to naprawdę nie jest nic trudnego a na przyszłość na 100% się przyda.

 

Bez gwarancji to sobie można kupować mostek, sztycę czy coś podobnego. Przy wszelakich częściach "ruchomych" lepiej ją mieć, czasami przecież zdarzają się usterki prosto z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to się hamuje tyłem żeby tam był potrzebny mocny hamulec?

 

Naprawdę nie chce mi się wierzyć że ten hamulec nie ma siły przyhamować roweru robiąc wheelie. Czysta tarcza + dobre klocki i daje radę, sam ich używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na ten cel tylko 200 zł to zakładam że na pieniądzach nie śpisz, czyli w razie problemów ze sprzętem będziesz miał finansowy ból tyłka.

 

Shimano reprezentuje w swoich produktach losową jakość i jak będziesz szczęściarzem trafisz sztuki o skłonnościach do zlania się.

Jeśli koniecznie Shimano to tylko z gwarancją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci pisze: jeżdżę od 3 lat na tych hamulcach, mam wsadzone dobre klocki i dają radę. Mieszkam na płaskich terenach ale i tak strzelam że hamulce dostawały dużo większy wycisk niż Twoje, bo jednak "strącenie" roweru z wheelie to żaden wyczyn.

 

Tak naprawdę to nie napisałeś niczego konkretnego do czego mają służyć te hamulce.

 

Aktualnie wymieniam je na BR-M6000 ze względu na ergonomię klamki i mechanizm Servowave.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...