Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Do 1600 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się powoli z racji końca sezonu wyścigowego do wymiany mojego suntoura XCR air na coś lepszego ;)

Cenowo chciałbym zamknąć się w 1600 zł.

Główke sterową niestety moja rama posiada 1 1/8 cala

Oś 9mm pod szybkozamykacz.

 

 

Co możecie polecić? Patrzyłem na allegro to upatrzyłem Manitou M30, RS 30 Gold, RS Recon Silver.

 

Poszukuje amortyzatora z blokadą na kierownicy. 

 

EDIT

 

Czytałem, że z moimi sterami półzintegrowanymi 44mm mógłbym zakupić adapter i zamontować amortyzator pod rure tapered. Jednak także wyczytałem, że to podnosi rower o jakiś centrymetr i trochę się obawiam o wytrzymałość główki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś pod jakie koło potrzebujesz ten amorek i jaki skok.

Przy takiej wymianie rozważyłbym na twoim miejscu sztywną oś (w tym budżecie zmieściłbyś np. z Epixonem i wymianą piasty/koła).

 

EDIT

Przy sterach zewnętrznych pod taper o główkę bym się nie przejmował (szczególnie o wytrzymałość) , ważniejsze jest czy główka jest prosta czy profilowana bo do tej drugiej nie zawsze mieści się taper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 29 i amorek z goleniami 30mm (wspomniany M30 i RS 30) to nie najlepszy pomysł. Ta rama ma prostą główkę i jeśli jest pod stery 44/44 to po zastosowaniu takich http://allegro.pl/stery-octane-one-o1-zs44-ex44-44-44mm-rura-tapered-i6975117787.html wciśniesz tapera tak więc  masz więcej możliwości.

Możesz też wziąć Epixona  z prostą sterówką http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/epixon-tr/29-cali_amortyzator-epixon-tr-rl-rc-29-o-15mm-czarny-mat-2017/731 zostanie jeszcze na piastę pod 15mm i przeplecenie koła - to byłaby chyba najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon silver to wersja ze stalowymi goleniami bodajże, do tego z gorszym tłumikiem czyli TK. Za takie pieniądze odpuść sobie, a w ogóle to nie kupuj na szybko, dużo ludzi się pozbywa teraz sprzętu i jest/będzie dużo amorków i innych rzeczy w  dobrych cenach. Za tyle kasy to już lepiej wziąć epixona, albo nawet z axonem się zmieścisz: http://allegro.pl/amortyzator-suntour-axon-29-rlrc-taper-i6961195692.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił coś od manitou i nie musisz inwestować dodatkowych 400 w piastę i stery hybrydowe.....

 

https://velo.pl/czesci/widelce/manitou/marvel-comp

wyprzedażowe

https://velo.pl/czesci/widelce/manitou/tower-ltd-0

 

Amortyzatory tego producenta są bardzo proste w serwisowaniu i bardzo dobre. Tłumiki tańsze niż te w suntourze i najważniejsze - jest to otwarty tłumik z wymiennym olejem jak w każdym dobrym widelcu. Baza części zamiennych jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Koledzy, zdradźcie proszę jakich amorów Wy używacie w swoich rowerach, bo zauważyłem że każde pytanie dot. amorów na tym forum rodzi od razu odpowiedzi polecające Epixony, 

 

Chłopak nawet nie napisał do czego ma być używany rower, może do XC - przecież ten Epixon sezonu XC nie wytrzyma.

 

Jeżeli już to jakiś wyższy model Sauntoura, albo RockShox-a przy takim budżecie można coś znaleźć...

 

Najgorzej się spieszyć, a później żałować i za pół ceny odsprzedawać, teraz na jesień można naprawdę dobry amor znaleźć w tym budżecie.

 

 

Nie chcę wywołać lawiny postów, po prostu jest to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pogada z Activią to w podobnej cenie Aurona wyjmie :) a to już jest świetny wideł :) a jeśli nie to tańszego Aiona.

 

Ja mam Aurona od Activii ze zmniejszonym skokiem i zmienioną sterówką na 1 1/8 :)

Przy regulacji wolnej i szybkiej kompresji blokada na kierownicy już raczej nie potrzebna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy, zdradźcie proszę jakich amorów Wy używacie w swoich rowerach, bo zauważyłem że każde pytanie dot. amorów na tym forum rodzi od razu odpowiedzi polecające Epixony,

Może dlatego , że najczęściej poszukiwane są amorki w okolicach 1k a ten akurat to jedna z lepszych nowych opcji z możliowścią dopasowania (sterówka , skok , mocowanie koła).

 

 

 

przecież ten Epixon sezonu XC nie wytrzyma.

Rozumie , że ta opinia jest poparta wnikliwymi testami na podstawie kilku/kilkunastu egzemplarzy ?

 

 

 

albo RockShox-a przy takim budżecie można coś znaleźć...

Jeśli masz na myśli Rebe czy coś z Foxa to zazwyczaj bez gwarancji , z demontażu , niewiadomego pochodzenia a i dostępność pasującego parametrami też mocno ograniczona.

 

Sam mam Rebe SA (bo takiego fabryka dała) i naprawdę ten wideł nie zachwyca pracą i bezawaryjnością , mój jak na razie po drugiej naprawie  działa (wywalało uszczelki kurzowe) ale podobną przypadłość maiła Reba @@phoe , on już miał jej dosyć i wymienił na Suntora (jak widać z pełnym zadowoleniem).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Koledzy, zdradźcie proszę jakich amorów Wy używacie w swoich rowerach, bo zauważyłem że każde pytanie dot. amorów na tym forum rodzi od razu odpowiedzi polecające Epixony, 

 

Chłopak nawet nie napisał do czego ma być używany rower, może do XC - przecież ten Epixon sezonu XC nie wytrzyma.

 

 

 

 

Napisałem, że z racji bliskiego końca sezonu wyścigowego to domyślam się, że to oznacza, że się ścigam w maratonach MTB. 

 

@phoe

A Ty jakie suntoura masz ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurona RC2 ustawionego na 120mm, a wcześniej był gniot Reba RL.

 

Sztywniejszy, lepiej pracuje + w porównaniu do Reby są 2 regulacje więcej - szybka i wolna kompresja.

 

... a ta moja magiczna Reba, to nie dość że wywaliło jej 2x uszczelkę kurzową i zeszło powietrze do 0(zapadł się widelec), to po 2-giej naprawie w szanownej Harfie mam wrażenie że bardziej tępo pracowała niż przed naprawą...

... jeszcze inny bajer, nie miała równych mocowań na hamulec tylko pod lekkim kątem i musiałem to ręcznie pilnikiem na oko wyrównywać, kontrola jakości na etapie produkcji i obsługa gwarancyjna by Harfa na najwyższym poziomie.

 

Naprawdę dobry RS to jest dopiero SID i to nie model RL, tylko te wyższe tj, XX czy World Cup, jeszcze RS-1 podobno fajnie pracuje, ale to wideł mega delikatny i kosztujący 6k zł, SID'y zresztą też w cale nie są tanie. ;)

A FOX'y w cale nie lepiej, po 6k zł na CultBike, u Gregorio podobnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixon TR ma już chyba rozbieralny własnie, dlatego kosztuje 1300zł, a nie jak Epixon XC 1000zł.

RL-RC to nie jest oznaczenie tłumika, tylko możliwości jego regulacji, na 100% tłumik w TR jest lepszy, a czy na 100% rozbieralny i serwisowany pytać Activię.

 

Odnośnie Reby SA = przereklamowane ścierwo, kumpel też to miał w poprzednim rowerze i to jest naprawdę mega słaby wideł jak na to ile za niego trzeba zapłacić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...