Skocz do zawartości

[suport] Wymiana suportu z klina na kwadrat - dobór


windygray

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim :-)
 

Postanowiłem lekko zmodyfikować swój stary rower :-)

Potrzebuję pomocy przy doborze odpowiedniego suportu.

Do tej pory w rowerze był system na klin, który postanowiłem wymienić na kwadrat.

Wymiary obecnych komponentów:
1. Długość mufy 68mm

2. Długość całkowita osi suportu 137mm

3. Średnica gwintu mufy 34mm

 

Pyt. 1. Czy oś suportu musi mieć dokładnie taką samą długość? Czy Waszym zdaniem taki będzie pasował mimo, że 134mm max jest dostępny?

https://www.necoparts.com/en/product/Cartridge-Cotterless-B.B.-Sets/B920AL%28B920BAL%29.html

 

Z góry dziękuję i przepraszam za ewentualne błędy w nazewnictwie ;-)

 

pzdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. 1. Czy oś suportu musi mieć dokładnie taką samą długość?

Nie, długość osi suportu dobierzesz do nowej korby. Oś na klin jest dłuższa od tej na kwadrat, bo wystaje na zewnątrz korb, oś na kwadrat kończy się w środku korby, masz tam jeszcze miejsce na gwint pod ściągacz, nakrętkę lub łeb śruby imbusowej.

Dlatego najpierw wybierasz korbę która ci pasuje, a potem dobierasz suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj stopniowanie obecnej korby jaką masz w rowerze, potem dobieraj rodzaj suportu - kwadrat czy octalink.

Obecnie jest (a raczej była korba 1 rzędowa) 46 zębów, średnica tarczy ok 190mm, długość korby 170mm.

Znalazłem coś takiego :

https://www.rowerystylowe.pl/p-6011/czarna-korba-rowerowa-merkloos-classic

Kwadrat wydaje mi się najtańszą lepszą alternatywą dla klina. A w rower (stary Condor, przerzutka 5biegowa Sachs) nie chcę inwestować wielkich piniendzy tylko przywrócić zaniedbany rower do życia przy okazji wymieniając klin na coś bardziej niezawodnego ;-)

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...