Skocz do zawartości

[Hamulce] Używane Avid/Shimano


DEVILEK

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem ,że avid celowo tworzył konstrukcję tak aby po czasie użytkowania dostawały awarię było tak kilka lat temu obecnie nie wiem.

 

Osobiście mam shimano deore 615 na tył i klamka 596+zacisk alivio 2015 na przodzie klocki pół-metaliczne obecnie (bo już metale czekają) oraz tarcze 180. Latam po traskach FR, DH I prawdę mówiąc oba heble blokują koło wtedy  kiedy tego chce... Więc nie widzę sensu (oczywiście osobiście), kupna hebli droższych skoro te tańsze (dla przykładu mój układ) spełniają swoją role znakomicie. Właściwie wiele tkwi w mieszance klocka,wielkości tarczy i odpowietrzenia układu. Kupowanie hebli z wyższych półek(naprawdę wyższych) dla mnie jest tylko po to aby zbić wagę ,a to karbonowe klamki , a to to i tamto.

I zasadnicze stwierdzenie ''PUŚĆ TE HEBLE !!!'' Nie jest  bez powodu  :teehee:.

Kupujesz układ droższy otrzymujesz tam inną modulację,twardość klamki w efekcie czego hebel też zblokuje Ci koło jak i ten Deoras...

Osobiście uważam ,że sensowny hamulec spełniający swoją rolę właściwie wszędzie to 615. Tańsze modele nie są warte uwagi chyba ,że  masz dziurawy portfel ,a z twojego posta można się domyślić ,że nie masz.  

Shimano klasy 4 to znaczy jakie  :whistling: Bo może polecam Ci układ który jest już w twoim posiadaniu. Ponad to układ mam od trzech lat i jedyne co wymieniałem to klocki z olejem...

 

Podsumowując ten kłąb zdań. Zadaj sobie zasadnicze pytanie '' Po co mi taki drogi ? '' Dla lansu ? Dla chęci po prostu posiadania ? ( tak mam np z zee które po prostu chcę mieć, nie dla tego bo mi obecne nie odpowiada ale dla samego posiadania full zee...  :woot: Ale nim to się stanie to zajade pewno z 3 pary klocków i jeszcze bez problemu sprzedam hebelki bo są nie awaryjne,poważnie) Czy inny powód.. Bo jak powiesz ,że aby lepiej hamowało to w sumie odpowiem Ci abyś wymienił na klocki metaliczne to będzie lepiej hamowało :) 

Hamulce są ważnym elementem roweru,ale nie koniecznie droższe znaczy krocie lepsze. Chociaż dla niektórych nowe deorki mogą być kosmiczną ceną. Być może przemyślisz co napisałem zaraz ktoś może powiedzieć ,że mówię głupoty i deorasy nie spełniają ''podstawowych funkcji hamowania'' I najlepiej jakbyś kupił XTR'y bo inne się nie liczą.

 

DEORE 615,METALE KLOCKI,EW.180mm TARCZA I JEDZIESZ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deorki 615 odpadają, miałem je przed XT i po dwóch latach najpierw zaczęła cieknąć klamka, po wymianie była chwila spokoju i rozszczelnił się zacisk. Z częściami do Shimano wiadomo jak wygląda i za ten model podziękowałem.

 

Z heblami Avida do czynienia nie miałem, mam jeszcze opcje na Magura MT2, prawie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ gdyż ? Uzasadnij.

 

'' po wymianie uszczelek i ogólnym serwisie,'' Muhahaha to jeszcze ma grzebać w nich...Skąd się urwałeś amigo.

 

 

Serwisuję hamulce hydrauliczne i wiem co mówię :) takie działanie zapewnia im dość długą bezawaryjność. Może nie są to jakieś najnowsze hamulce ale tanie w ewentualnym serwisie i utrzymaniu (w shimano się już uszczelki czy tłoczka nie wymieni tak łatwo). Avidy można kupić już przeserwisowane, cena się wiele nie różni. Tylko trzeba mieć farta bo sprzedają się od razu. Shimano już wiele modeli przerabiałem i z mojego doświadczenia.. raczej bym sobie je odpuścił  :thumbsup: Ale co kto lubi, wojna Avid vs Shimano będzie trwać między użytkownikami wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Shimano już wiele modeli przerabiałem i z mojego doświadczenia.. raczej bym sobie je odpuścił

 

Użytkuje w domu 3 modele  hamulców Shimano: XT i 2x SLX. XT jest najstarszy około 3 lat, później kolejno SLX dwa lata i rok. Wszystkie hamują, nic z nich nie cieknie, tłoczki chodzą jak w momencie zakupu. naprawdę nie wyolbrzymiajcie już tych usterek Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wojnę. Bo mnie także ciągnęło do avida jednak spotkałem się z wieloma opiniami ,ze po prostu padają. Deorki mam (w tym klamka 596 i zacisk alivio) i nie cieklo i nie cieknie pomimo pracy w ekstremalnych warunkach czy to koziolkowanie czy wypadek z samochodem.

 

Avidy robiły celowe zabiegi tak aby bo danym okresie użytkowania trzeba było "coś" wymienić co kosztowało ładne pieniądze. Podobnie robiła firma Samsung lub LG z telewizorami. Ustawiając daną część bliżej grzałki tak aby ta "dana część" pod wpływem temperatury padła i należała do wymiany. Takie zabiegi stosuje się nie tylko w przemyśle rowerowym zresztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...