Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Wymiana Acery na Deore. Jest sens?


Gabriell

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
To mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym najpierw się przywitać :)
Przejdę teraz do rzeczy. Otóż wyłożyłem się wczoraj, w efekcie czego z mojej tylnej przerzutki została kupka gruzu i nie nadaje się do niczego. Pora więc na zmianę. Nie wiem dokładnie jaki mam model, z tego, co pozostało nie da się niczego stwierdzić, poszukałem więc w necie i na 100% była ona taka:
WiDd5sD.jpg
Wydaje mi się, że jest to Acera RD-M3000 SGS, taka jak tutaj:

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-acera-rd-m3000-sgs-shimano,472918.html

Proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie, niestety moja obecna przerzutka się rozsmarowała po asfalcie i nie daje się zidentyfikować :)
Z manetek nie daje się za wiele odczytać, prawdopodobnie będą to Altusy SL-M370. Żaden tam wypas, ale działają poprawnie.
Krótko mówiąc, muszę mieć nową przerzutkę. I teraz się zastanawiam, czy muszę koniecznie kupować Acerę taką jak pokazałem wyżej, czy mogę sobie wstawić jakąś lepszą? Na przykład Deore RD-M610, taką:

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-deore-rd-m610-czarna-shimano,582359.html

Na oko wygląda bardzo podobnie, mocowania itp., cenowo też nie ma jakiejś istotnej różnicy. A w teorii powinna być lepsza jakościowo. Zresztą mógłbym sobie w ten sposób stopniowo robić upgrade, tzn. najpierw tylna przerzutka, potem manetki, potem przednia przerzutka itp.
Tylko nie wiem, czy to ma sens i czy np. przerzutka tylna Deore będzie działać prawidłowo z manetką Altusa? Nie jestem zbyt obcykany w te klocki, a czytając internet mam większy mętlik, niż zanim się za to zabrałem :)
Poradźcie coś proszę, będę dozgonnie wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli zestaw jest na taką samą ilość przełożeń to będzie działać(kaseta ,przerzutka, manetka).

Co prawda z moich doświadczeń wynika, że lepsza manetka daje lepszy efekt bardziej niż lepsza przerzutka ale to nie dogmat.

Jak chcesz mieć przerzutkę dwa oczka lepszą(katalogowo) to bierz.

Jak chcesz być wdzięczny to potrzebuję tysiaka na zimówki do samochodu. ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, nie spodziewałem się aż tylu :)

Fakt, nie wziąłem pod uwagę, że znaleziona przeze mnie deorka ma 10 przełożeń, a nie 9. Ja mam 9, więc seria 59x będzie oczywiście bardziej przydatna.

 

Wiem, że manetki są równie ważne, jeśli nie bardziej i jak pisałem, będę stopniowo też je wymieniał. Przerzutka najpierw, bo jej nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta acera to kiepska przerzutka. Wyluzowana już na starcie, do tego wiele z nich ma problem z poprawną nawet pracą. Wg mnie kupując deore odczujesz różnicę w działaniu i w dłuższym okresie czasu mniejszy spadek jakości pracy. Deore jest metalowa a acera metalowo plasticzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...