Skocz do zawartości

Jak używać OruxMaps na Androidzie 2 (2.3.7 w Xperia X8)? Kilka pytań


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem za popularnym kiedyś rozwiązaniem opisanym tutaj http://53x11.pl/jak-nie-wydac-1000zl-na-garmina/ bazującym na Xperia X8 i OruxMaps. Nigdy nie używałem Androida i nawigacji więc mam kłopot. Mam Androida ROM 2.3.7 i Oruxmaps 5.5.x, wczytuję mapę naciskam celownik by pokazał mnie na mapie i dostaję komunikat "włącz śledzenie GPS" i nie pokazuje, w aplikacji google maps ta funkcja działa (ale to może przez wi-fi)

 

inne pytania:

- czy mogę zainstalować najnowszą wersję OruxMaps (7.x) na starego Androida (przy instalacji dostaję "błąd podczas parsowania pliku"?

- czy aplikacje mogę instalować na pamięć SD czy muszę a pamięć wewnętrzną telefonu?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. A GPS jednak działa ... poza mieszkaniem.


Włącz GPS w aplikacji. Ikona z strzalką i z menu "start GPS" . Nowszej wersji oruxa nie zainstalujesz. Na SD chyba też nie, ale można tam wrzucić mapy.

 

Mam prośbę, bo widzę że też używasz X8, proszę opisz w kilku krokach co robisz by używać map offline w OruxMaps. Począwszy od ściągnięcia map na komputer (z jakiej strony, jaki format map) i co dalej, wszystkie kroki jakie muszę zrobić przed wyjazdem.

 

Zacznę zaraz czytać manual Orux, ale jest on na 90 stronach pdf, w języku angielskim i dla wersji 7.x, a przydała by mi się instrukcja w 10 krótkich krokach by wystartować a później mogę się zaczytywać i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odkopać swą xperię, bo wszystkiego nie pamiętam.

Generalnie trzeba zdobyć mapy, skopiować na SD, bo do tel mogą się nie zmieścić. Ja korzystałem z map wektorowych, choć bitmapy oruxa chyba też ogarnia. Skąd ściągnąć? A np z UMP czy openandromaps. Znajdziesz tam odpowiednie wersje dla androida, czy nawet instalki do samego oruxa. Możesz też używać darmowych map przeznaczonych do gramina. W oruxa pod ikoną mapy, znajdziesz opcje związane z wyborem i wskazaniem miejsca map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...