Skocz do zawartości

[geometria ramy] Triban 540 XL - czy to dobry rozmiar


niet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam okazję kupić mało używanego tribana 540. Potrzebuję pomocy czy ten rozmiar nie jest na mnie zbyt duży.

 

w załączeniu pomierzone wymiary.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Mierzyłem się sam więc cośtam może być niedokładnie, ale z grubsza jest ok.

 

Rozmiar roweru crossowego mam 21cali (orkan 5) jeździ  mi się świetnie. Chcę spróbować na szosie, jak łyknę to Orkan pójdzie na sprzedaż, a dokupię MTB.

post-204683-0-63873700-1505990479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży, ja mam 540 w L, ktora mi się wydaje za duza na mnie, a mam 184cm i 87 przekrok. Przy L-ce zkracałem mostek na 110 i jest ok, ale nie mam zwartej pozycji. L to chyba odpowiednik 57/58 w 540, XL to będzie chyba 60, dla wielkoludów, tak pewnie od 186-190cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest długość ramy. Wg tego co znalazłem w góglu, XL ma 58 cm długości. Czyli w sam raz dla mnie, a mam 190cm wzrostu i długą nogę. Można powiedzieć, że jesteś pomiędzy rozmiarami, ale moim zdaniem powinieneś się dopasować do XL z mostkiem 10cm i kierownicą o niedużym wysięgu. No chyba żle lubisz siedzieć daleko za korbami, to wtedy się nie dopasujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest długość ramy. Wg tego co znalazłem w góglu, XL ma 58 cm długości. Czyli w sam raz dla mnie, a mam 190cm wzrostu i długą nogę. Można powiedzieć, że jesteś pomiędzy rozmiarami, ale moim zdaniem powinieneś się dopasować do XL z mostkiem 10cm i kierownicą o niedużym wysięgu. No chyba żle lubisz siedzieć daleko za korbami, to wtedy się nie dopasujesz.

 

tego czy lubię siedzieć za korbami nie wiem;) zaczynam dopiero. Najgorsze, że nawet jak przymierze i przejadę się 300m to się nie dowiem. Wyjdzie to pewnie po pierwszym dłuższym treningu. To moja pierwsza szosa, więc pewnie z czasem będzie kolejna, ale nie chciałby jakiejś dużej pomyłki zrobić i po miesiącu go wystawiać na sprzedaż i szukać mniejszego:)

 

geometria ramy:

 

https://www.decathlon.pl/ecpl/static/Geometrie/Geometria_Triban_520_540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem swojego, na oko.rura góra 50.5 od krawędzi do krawędzi zewnętrznych, środek Faktoza 56.5 około, podsiodlowa 52, mostek fabryka 11, zmieniłem na 10. Siodło mocno wysunięte mam przy swoim przekroku 88cm.

Tak, jest bardziej wyścigowa niż 520/540, ale nie jest bezkompromisowa, w.w chodziło o wymiar wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...