Skocz do zawartości

[przewyzszenia] jak czytac?


marpok

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Pany :)

 

Mam takie glupie pytanie...czy moglby mi ktos tak lopatologicznie wytlumaczyc jak czytac (rozumiec) przewyzszenia z urzadzenia gps? Przyklad z dzisiaj- w dol 633 metry, w gore 613 metrow- i teraz nie wiem czy mam to zsumowac i wtedy otrzymam sume przewyzszen z mojej trasy, czy tylko jedna z tych wartosci to przewyzszenia jakie pokonalem?

 

Z gory dzieki i pozdrower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym treningu podjechałeś w sumie 613 m w pionie i zjechałeś w sumie 633 m również w pionie :thumbsup:

Hehe...no tak to wiem, chodziło mi o to, że np. dany maraton ma 1000m przewyzszen to skąd bierze się ta wartość?? Z sumy podjazdów i zjazdów czy tylko ile metrów pojechalismy w górę??

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli maraton to pętla to różnica tych wartości powinna wynieść 0

 

Jesli masz na mysli moj przyklad, no to w sumie by sie zgadzalo, bo wyruszylem z punktu A i do niego wrocilem ale gps nie zafiksowal mi odrazu stad roznica tych paru metrow...

 

Przewyższenie to suma wszystkich podjazdów na trasie

 

Czyli wnioskuje, ze jesli mam podjazd 500m i bede wjezdzal na niego i zjezdzal 5 razy to moj trening bedzie mial 2500m przewyzszen?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trasę to ja uznaję że do 1% średnio z trasy (np. Trasa 100km i 1000m przewyższenia), to jest to płaska trasa. Niby 1000m na początkowych 10km może zniszczyć następne 90km ale średnio tak to wychodzi.

Jak jedna noga staniesz w topniejacym lodzie, a druga we wrzatku to srednio liczac temperatura bedzie optymalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...