Skocz do zawartości

[sakwę/ torbę] na bagażnik montowany do sztycy


detonator

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się,

Poszukuje sakwy czy tam torby ( nie znam się na tym ) montowanej do bagażnika który zamontowany jest do sztycy.

Niewielką, tak żeby pomieściła butelkę wody, kanapki, małą kurteczkę itp

 

Bagażnik zamontowany będę miał do fula XC którym latem robię całodniowe wypady po płaskich terenach śląska i okolic. Plecak jest dobry w góry, a na takie trasy szukam czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem stary jakie to chcesz miec duze, ale ja mam zestaw jak ponizej bo nie chce mi sie juz jezdzic z plecakiem.

Wzialem Sport Arsenal bo tak jakos. Co do szycy nie mam absolutnie zastrzezen, natomiast torba niby jest dedykowna, ale nie siedzi idealnie stabilnie, dlatego bagaznik podkleilem pianka, ktora zwieksza tarcie / jak co to mam ;] / i dolozylem w gornej czesci dodatkowego rzepa do sztycy, aby bardziej stabilizowalo.

Sa rozne opcje bagaznikow i toreb.20170520_085400.jpg

75689075_sakwa-na-bagaznik-lrc-art-450-spol_pl_Bagaznik-rowerowy-na-sztyce-250-S


..........czy na Jurze ostatnio.

IMG_1417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topeak Dynapack lub Topeak Dynapack DX.   Bliźniacze torby produkowane w dwóch rozmiarach. DX jest większa. Używam tej mniejszej. Mam swoje zalety i wady. Z zalet to bardzo szybki montaż i demontaż, możliwość dokupienia osobno adaptera montażowego co pozwala korzystać z niej w dwóch lub więcej rowerach. Fajne przegródki w środku, bardzo przyzwoity wygląd i niska waga.  Możliwość odpięcie torby ze stelaża co pozwala łatwo ją wyczyścić. No i chyba najważniejsze - nie trzeba bagażnika, montaż do sztycy.

 

Z wad -  ja znalazłem w zasadzie tylko jedną. Cała torba jest przypięta rzepami na aluminiowym stelażu. Fajne to jest ale nigdy nie uda się tak jej zapiąć żeby nie miała trochę luzu. Na szosie to nie przeszkadza, ale w terenie słychać jak torba pracuje w stelażu i trochę mnie to drażni. Oczywiście nie ma niebezpieczeństwa, że wyleci ale jakoś źle to znoszę.

 

Podsumowując -  jak na mój gust bardzo fajny produkt. 

 

Z innych patentów używałem też zwykłego worka Crosso, położony na bagażniku, przypięty do sztycy. Bardzo siermiężnie to wygląda ale działa, bagaż jest bardzo dobrze zabezpieczony ( worki są wodoszczelne) i śmigam z tym MTB po górach na całego bez obawy o bagaż.

 

Niedawno kupiłem też Ortlieb Seat Post. Dosyć drogi sprzęt, jeszcze nie używałem, ale to co obejrzałem to pierwsza klasa. Chciałem stabilnej torby z szybkim montażem do sztycy. W przeciwieństwie do Topeak Dynapack nie trzeba adaptera montażowego, montuje się ją za pomocą opaski. Wygląda bardzo solidnie, lekka, fajne rolowane zamknięcie zapewniajace wodoszczelność Zero zawodnych zamków błyskawicznych. Naprawdę fajnie to wygląda ale jeszcze nie miałem okazji śmigać. Jedyne co mi przychodzi do głowy z wad poza ceną...trochę małą. Pojemność 4 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...