Skocz do zawartości

[Tylna przerzutka] piszczenie - nie mogę zwalczyć...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podczas jazdy dochodzi popiskiwanie z okolic albo z samej tylnej przerzutki. z początku jazdy mniej słyszalne a pod koniec można dostać roztrojenia nerwowego..

 

Rozkręcałem tylną przerzutkę - czyściłem i smarowałem sprężyne w tylnej przerzutce od strony jak przerzutka jest przykręcana do haka. Drugą sprężynę wyczyściłem w miarę możliwości i psiknąłem silikonem w sprayu. Do trzeciej nie ma możliwości jak się dostać.

Wymieniłem ostatnią kółeczka w tylnej przerzutce (tulejek w środku niczym nie smarowałem bo przyjąłem że już są fabrycznie nasmarowane). Łańcuch nasmarowany. Oba blaty mocno do siebie przykręcone.

 

Wszystkie zabiegi dają skutek na ok 10km i jest spokój a później wszystko powraca po staremu...

 

Już nie wiem skąd te popiskiwanie... Kaseta może piszczeć na bębenku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kółeczka wymienione na nowe co najlepsze


I jeszcze takie wrażenie ze jak rower postoi po jezdzie to piski cichną wraz z kręceniem korby a później jak wsiądę na drugi dzień to piski z stopniowo zaczynają się nasilać z przebytą drogą.

 

Łańcuch ? Choć mierzyłem przymiarem to nie jest rozciągnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, na zdjęciu dziwnie to wyszło, ale lampa to tak naświetliła że wygląda na pęknięty. Na żywo wygląda wszystko na całe ;)

Rama karbon a te haki -  aluminium


Panowie a takie jeszcze pytanie bez zakładania nowego tematu.

 

Tylna przerzutka ogólne dobrze przerzuca mi biegi ale nie wiem czemu jak przerzucę na duży blat z przodu oraz na największą koronkę z tyłu to tak jakby lekko zaciągało łańcuch na przerzutce i jak zakręcę korbą do tyłu to po chwili łańcuch spada z blatu. I to tylko dzieje się w takiej konfiguracji.

 

Czym to może być spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiś sposób mogę zmniejszyć ten przekos aby to zniwelować ?

 

Co do kółeczek to nasmarowałem te nowe i na dniach sprawdzę, ale jak to dalej będzie popiskiwać to naprawdę nie wiem... Pozostaje jakąś inną przerzutkę na próbę założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniwelujesz przekosu chyba,że założysz napad 1*1 albo biegi w piaście. Nie wolno używać biegów na przekosie tzn. największej zębatkę z przodu i 2 największych z tyłu (a nawet 3 zależy od napędu) i odwrotnie tzn. najmniejszej z przodu i 2 najmniejszych z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...