Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana - kaseta, łańcuch, korba


Kielon87

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na wymianę kasety, łańcucha oraz korby. 
Mam fabryczny osprzęt jaki dawał producent - Rower Giant Talon 5 2014r.

Kaseta: CS-HG-31 8 11-34

Myślę, aby zmienić na CS-HG-41 8 11-34 - z tego co czytałem różnica jest niewielka, ale warto?!

Łańcuch: KMC Z8

Udało mi się wyszukać na allegro, ale jest jako KMC Z8 S - co oznacza to S? Wybrać ten czy polecacie coś innego? Myślałem nad shimano, ale po opiniach widzę, że nie są zbyt dobre.

Korba:  SR SUNTOUR NEX 42/34/24

Takiej nie widzę na allegro. Możecie coś zaproponować, doradzić?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał inną korbę. Np. Alivio albo Deore, ale z wymiennymi blatami, potem nie będzie trzeba całej korby kupować. Ja używałem SC HG 41 w jednym rowerze to 3 lata wytrzymała, a jeżdziłem codziennie w każdych warunkach. Tylko łańcuch czyściłem co ok. 200 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udało mi się wyszukać na allegro, ale jest jako KMC Z8 S - co oznacza to S? Wybrać ten czy polecacie coś innego? Myślałem nad shimano, ale po opiniach widzę, że nie są zbyt dobre.

Jak kmc to tylko seria X , w Twoim przypadku X8. Z to seria budżetowa , a X będzie miał znacznie lepszą żywotność i zależnie co wybierzesz ( .73 / .93 i tak dalej ) lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.

 

 

 

Korba:  SR SUNTOUR NEX 42/34/24

Masz kiepskie stopniowanie tej korby i pod nie raczej nie dostanie się nic z wymiennymi blatami. Bez zmiany stopniowania ( co za tym idzie przedniej zmieniarki ) to chyba tylko tourneye od shimano Ci zostają do wyboru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie drogi:

1) Korzystając w miarę z przyzwoitej ramy z geometria stosowaną do dzisiaj w Talonach przerobić go na wzór (nie koniecznie dokładny) nr 1 a nawet 0, z topowego rocznika dla Talonów czyli 2016 (potem było tylko gorzej). Oczywiście wiąże się to z większymi wydatkami i bardziej kompleksowym podejściem do tematu - pytanie czy na to się piszesz?

2) Naprawić co się popsuło przy zachowaniu rozsądnych kosztów i mini tuningu na poprawienie nastroju, a wtedy:

 

 CS-HG-41 8 11-34 

KMC X8

FC-M171 chyba, że masz białego to bym zapodał:

 

 

http://allegro.pl/korba-suntour-xct-42-34-24-na-kwadrat-175mm-i6770792510.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znalazłem ten sam rower to powinieneś mieć przerzutkę przystosowaną pod stopniowanie 42/32/22 ( M311 ) a to daje Ci już sporo możliwości. Sprawdź dokładnie jaką masz zmieniarkę abyśmy mogli ustalić co pasuje do Twojego roweru bez zmiany przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witboj 
Az takich zmian nie planuję, myślę żeby dokupić szosówkę na początku przyszłego sezonu, a w kolejnym roku zmienić swojego Talonka na coś nowszego i wtedy już na lepszym osprzęcie.
Co do punktu drugiego - taka specyfikacja by mi odpowiadała  :thanks: 

Ychu 
Rower mam taki: https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-27dot5-5-bia%C5%82y-2014
Nie znam się tak bardzo, aby ocenić czy przerzutki przyjmą korbę z innym stopniowaniem  :blush: 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...