Skocz do zawartości

[Rower na zimę do miasta] Giant Roam 2 vs. Giant Talon 2 LTD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, które wymaga doświadczenia. Mam lat 40. Od 20 lat nie jeździłem na rowerze. Właśnie stanąłem przed ambitnym zadaniem wyboru najlepszego roweru przez laika. Temat męczę od 3-ch tygodni. Od pracy za biurkiem siadają mi stawy kolanowe i muszę je rozruszać, stąd pomysł zakupu roweru. Można powiedzieć, że chodzi o rekonwalescencję.

Budżet: 1800-2300 zł, więcej nie dam, bo mieszkam w bloku i nie ma co kusić losu, zwłaszcza że mam już za sobą jedną (skuteczną) pogoń za złodziejem o 4.20 rano po klatce schodowej:)

 

Ewolucja moich poglądów:

1. rower z zabudowanymi przerzutkami (kolega odradził, bo robię z siebie emeryta),

2. Kross Evado  5.0 2017 (wygląda na delikatnego, co z ramą ?) ,wąskie opony, bez wkładki,

https://www.goride.pl/crossowe/kross-evado-50-2017?gclid=EAIaIQobChMI37iMx-us1gIVGomyCh1ydwxpEAQYASABEgL-l_D_BwE

3. Polskie rowery niemarkowe: Spartakus (rama  źle wygląda, jak w starej Ukrainie), Carbon (fajne ramy, ale brak kontaktu z firmą - główny telefon stacjonarny odpowiada: ,,abonent czasowo niedostępny", a e-mial wraca http://www.karbon-rowery.pl/ - nie chcę mieć z taką firmą do czynienia w przypadku naprawy gwarancyjnej....), Unibike (nie można w necie znaleźć warunków gwarancji - jest tylko o ramie:  http://www.unibike.pl/gwarancja.html - nie ufam im),

4. Trek Marlin 6 2016- rekreacyjny rower górski, 29" szerokie opony

 

5. Giant Roam 2  2017 (dożywotnia gwarancja na ramę) - L, wąskie opony, ale z wkładką,

https://www.dobrerowery.pl/giant-roam-2-disc-2017-srebrny-matowy?combination_id=20001&gclid=EAIaIQobChMI58Ctl_Ss1gIVisqyCh1ZTwsbEAYYASABEgJP6vD_BwE

6. Giant Talon 2 LTD  2017 (dożywotnia gwarancja na ramę i  szerokie opony) - rekreacyjny rower górski -  L,

http://bikeboys.pl/giant-talon-2-ltd-2017.html

 

Wykluczam  tylko Shimano Tourney w  każdym kole.

 

Chciałbym jeździć nim także zimą, więc uważam, że szerokie opony  mogą pomóc. Mam 182 cm wzrostu, a przekrok 80-81 cm (mierzę w dzinsach, a więc spodniach w miarę obcisłych).

Proszę o Wasze pomysły na rower dla mnie! Te rowery są dość znane, więc nie załączam linków. Chcę mieć wyprostowaną sylwetkę, a w Marlinie jest najdłuższa rama górna, więc raczej odpada - wyposażenie też najgorsze. W Ginacie Roam 2 biorę ramę większą, aby mieć niżej siodełko - taka jest podobno zależność, w wg ich tabeli mam wybór pomiędzy M i L. Podoba mi się najbardziej Giant Talon 2 LTD  2017 i gdzieś widziałem fajną cenę rzędu 2300 zł. Kuszą w nim  szerokie opony i Deore+ Alivio. Boję się jednak, że to jednak góral i będą mnie bolały plecy. Nie chcę żadnego  ryzykownego garbienia. Może ktoś  mi opowie o swoich wrażeniach  z jazdy rekreacyjnym rowerem górskim ? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon padł. A unibike to wcale nie jest rower "niemarkowy", tylko jeden z dobrych polskich producentów, tak samo jak np. kross, northtec i generalnie jest bardzo polecany. Można zobaczyć Romet Orkan 4, Unibike crossfire/viper.

 

Talon to jest typowy mtb, można go kupić do jazdy w miejscie, ale trzeba rozumieć, co z tego wynika. Poza tym wcale nie będziesz miał na nim wyprostowanej pozycji. Jak szukasz tego to wybieraj z rowerów trekingowych.

 

A  jeszcze w tym  budżecie tez można zastanowić się nad fitnessem, jeżeli przewidywany głownie asfalt. Merida speeder, triban 520/fb540fb, Romet urban, dużo tego jest. Chociaż też nie będziesz wyprostowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy pozycja wyprostowna jest najlepszą? Chyba wtedy cały ciężar i drgania idą na kręgosłup? Kręgosłup mam zdrowy, więc chodzi jedynie o prifilaktykę. Będę jeździł po ścieżkach, ewentualnie czasem parku.Widziałem, że zaleca się pochylioną, ale nie zgarbioną pozycję, stąd patrzę na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Będzie Giant Roam. Pozycja na rowerze taka sama, ale Talon, prowadzi się, jak rączka na tych grubych oponach. Zakładam, że w razie potrzeby włożę bardziej terenową oponę, choć nie wiem, jak określić jej wymiar...

Ok. Będzie Giant Roam. Pozycja na rowerze taka sama, ale Talon, prowadzi się, jak TACZKA na tych grubych oponach. Zakładam, że w razie potrzeby włożę bardziej terenową oponę, choć nie wiem, jak określić jej wymiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...