Skocz do zawartości

[trenażer] z kasetą


marco1973

Rekomendowane odpowiedzi

Też rozważałem zakup Fluxa. Ale jak zobaczyłem testy przedprodukcyjnych wersji Direto, zdecydowałem, że zaczekam aż się pojawi w sprzedaży. Od kilku dni jestem już w jego posiadaniu i na razie uważam, że to była dobra decyzja. Flux na początku borykał się z problemami, które ponoć już Tacx rozwiązał, ale jakoś nie chciałem ryzykować. Direto natomiast w testach wypadało dużo lepiej jeśli chodzi o dokładność pomiaru mocy. Wczoraj zrobiłem test porównawczy Direto i Stages i wyszła różnica kilku watów na kilkunastu minutach jeszcze przed kalibracją. Na test po kalibracji już zabrakło czasu, ale tak na szybko wyglądało, że było jeszcze lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem też trochę informacji na zagranicznych stronach i też po analizie zdecydowałem się na zakup Direto...

 

tu jest ciekawy artykuł o Direto

https://www.dcrainmaker.com/2017/09/elite-direto-trainer-in-depth-review.html

 

a tutaj o Flux

https://www.dcrainmaker.com/2016/12/tacx-flux-trainer-depth-review.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś poradzić, to kup też antenkę lub sticka ant+. Trenażer powinien się też łączyć z komputerem teoretycznie przez Bluetooth, ale u mnie jakoś to nie wyszło. W Zwift komputer widział trenażer jako nadajnik mocy i kadencji, ale nie jako smart trainer. W rezultacie nie sterował obciążeniem trenażera. Po podłączeniu antenki ant+ (ja kupiłem tą od Tacxa) wszystko działa wzorowo. W sumie i tak byłem skazany na ant+, bo mam czujnik tętna garmina i inaczej nie był widoczny dla komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie udało. To znaczy komunikacja przez Bluetooth działa, ale tylko w jedną stronę - trenażer -> komputer. Natomiast żeby Zwift czy TrainerRoad sterował trenażerem musiałem połączyć się przez ant+.

Co do kadencji to Direto ma swój pomiar, więc dodatkowy czujnik nie jest potrzebny. Nie wiem jak to technicznie rozwiązali, ale działa to dobrze. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenażer mam właściwie od poniedziałku, więc nie zdążyłem się jeszcze tak dokładnie pobawić. Może dzisiaj wieczorem znajdę chwilę żeby zobaczyć jak to wygląda. Ale z tego co wiem, to ERG mode zawsze potrzebuje chwilę żeby się ustabilizować ze względu na to że musi na początku zmiany poziomu mocy"walczyć" z człowiekiem. Podejrzewam, że w Direto będzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest minusem, bo z zalozenia, mocowanie w takim trenazerze jest na wysokosci oski kola.

Chociaz uzywam direc drive, to i tak mam podstawke ale glownie ze wzgledu na trzymanie roweruw domu. Przod nie lata na boki i nie tlucze sie po scianach :)

Na samym trenazerze tez jej uzywam, z tego samego powodu, stabilnosci przodu ale to nie jest niezbedne.

 

Co do mojego poprzedniego pytania: dzisiaj zaczalem jesienno-zimowa sesje z TrainingRoad. Ostatni raz jak krecilem z TR to byl to poczatek tego roku.

Sporo sie pozmienialo w ich apce na Androida. Przy wlaczonym Erg mode i power match, smiga az milo. Zmiany obciazenia sa bardzo szybkie, np 120W ponizej 10s. Rok temu trwalo to kilkakrotnie dluzej. No moze nie rok, bo w tym samym czasie, rok temu nie mieli jeszcze apki na Androida ;)

Ja mam miernik mocy w korbie, wiec korzystam z niego tak aby miec te same dane w domu i na drodze. Poza tym Real Turbo Muin nie ma pomiaru mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1415chris Właśnie mam za sobą pierwszy wyścig na Zwift w ergo mode, tzn z automatyczną zmianą obciążenia przy zmianie nachylenia. Moim zdaniem działa to naprawdę zacnie. Przez chwilę też sprawdziłem na TR i tu też zmiana jest bardzo szybka. 

Przy okazji włączyłem równolegle garmina z odczytem mocy z korby (Stages).

Stages: średnia moc - 212W, NP - 229W, max - 872W

Direto: średnia moc - 214W, NP - 232W, max - 864W

 

Moim zdaniem świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice pomijalne.

W Realnym Turbo Mlynku, szacowana moc jest o jakies 25-30W wyzsza niz z miernika mocy.

Dlatego swietnym rozwiazaniem, w tym przypadku, jest power match w TR. Apka czyta moc z miernika i kontroluje trenazer.

Ale te mierniki w trenazerach, dla kogos kto i tak ma miernik na rowerze, sa zbyteczne.

Z drugiej strony to jakies potwierdzenie, ze przyzwoicie mierza ta moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...