Skocz do zawartości

[opony] jaką dobrać szerokość Schwalbe Maraton Plus Tour?


Czolgu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżdżę rekreacyjnie, 95% miejskie warunki, czasem rzadko jakaś utwardzona ścieżka, lekki szuter.

Rower który kupiłem jest fabrycznie na oponach Smart Sam 28x1.75 i postanowiłem to zmienić na coś bardziej asfaltowego.

 

Mój wybór padł na Schwalbe Maraton Plus Tour lub Maraton Plus i mam pytanie, jaką szerokość opon powinienem dobrać? Są dostępne szerokości 1.4 1.6 lub 1.75

 

Rower KTM Life Race, obręcze 700c

http://ktm-bikes.net/ktm/rowery-ktm-2014/trekking-rowery-ktm-2014/ktm-life-race-2014/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę rowerem crossowym przystosowanym do długich wypraw i mam założone Smart Samy 1.6. Trasy dzienne do 80km po mieszanym terenie i ta szerokość jest idealna. W mieście zakładam CX Comp o szerokości 1.2 - na nich również wyjeżdżam na krótkie wycieczki po szutrach i też jest ok (na pewno jest bardziej twardo i można je mniej obciążyć sakwami). Na przyszły sezon zmieniam oponki i będę celował w szerokość 1.4 - 1.6. 

Wg mnie w Twoim przypadku szerokość 1.4 - 1.6 ze wskazaniem na 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 28 x 1,75.

Dzisiaj zrobiłem pierwsze kilkadziesiąt km i opony genialne. Przyczepność super, prawie ich nie słychać. To że są cięższe jest dla mnie albo niezauważalne, albo nieistotne ;-)

Bardzo dobrze kleją na asfalcie, na mokrej ścieżce też dały rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

plusy- trochę mniejsze opory... koniec plusów

Z teorii wynika, że trochę większe opory toczenia.

 

Krótko i na temat (o ile rozważamy ten sam model). Węższe opony to mniejsza masa, mniejszy komfort, mniejsza przyczepność, większe opory toczenia (przy tym samym ciśnieniu). Kwestia odczuwalności tego, to sprawa jak różne szerokości porównujemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...