Skocz do zawartości

[Napęd] dziwny dźwięk, skrzypienie.


Coltaine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem z napędem.

Po przejechaniu ok 300km na przełożeniach 2-3 (najmniejsze i średnia zębatka z przodu) i 8-10 (największe z tyłu) słychać podczas pedałowania dziwny dźwięk. Ciężko to określić - po prostu napęd głośno pracuje. Jakby skrzypienie..sam nie wiem jak ten dźwięk określić.

Nic nie było w rowerze wymieniane. Po prostu po pewnym czasie zaczął nagle występować.

Co zrobiłem

- spr przełożenia..wszystkie wrzucają się płynnie tak przód jak i tył. Nic nie ociera

- zdjąłem łańcuch - umyłem w benzynie + smarowanie

- kółka przerzutki, kaseta i korba wyczyszczone.

- bez łancucha kaseta i korba chodzą cicho.

 

Co ciekawe dźwięk wystepuję na przełożeniach neutralnych lub tych najlżejszych.

Jeśli jadę na najcięższych np z przodu 3 z tyłu 10 jest cisza jak makiem zasiał...

Chociaż w 80% jeżdżę po lesie.

 

Może nie mam się czym martwić ale lubię jak w napędzie jest cisza,  Jestem początkujący więc wole zadać pytanie na forum bo na pewno ktoś się już z tym spotkał.

Z góry dziękuję za wszelakie sugestie i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie miałem dostępu kilka dni do internetu. Awarie po wiatrach ;p Problem jakby częściowo rozwiązany. Kolejny raz umyłem i nasmarowałem łańcuch..po czym jeszcze raz nasmarowałem i jest jakby lepiej. Teraz ten dźwięk jest słyszalny na "lekkich" przełożeniach tylko jeśli napęd ma "ciężko" czyli jeśli podjeżdżam pod jakieś wzniesienie lub naprawdę szybko pedałuje. Miałem mało czasu na potestowanie ale jeśli to nie rozwiąże mojego problemu to przy najbliższej przejażdżce nagram film :) Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...