Skocz do zawartości

[Opony] Panaracer Gravelking sk 622-35c


Colonel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do mojego długodystansowego testu opon Panaracer Gravelking Sk w rozmiarze 35c.

 

Pierwsze wrażenia

Organoleptycznie opona prezentuje się ... normalnie. Przez ostatnie lata przyzwyczaiłem się do tego, ze kupując opony zapewne będą one cięższe, a czasem nawet węższe niż deklaruje producent. I tu dochodzimy do pierwszych pozytywów:

- waga wg. producenta: 430g, realna: 382g (druga sztuka 3gramy więcej)

- szerokość 35c, realnie: 37,5mm po klockack (balon 37,3mm)

Wady: nie jest to opona, która z radością wskakuje na obręcz, obie sztuki wymagały użycia wspomagacza w postaci mydlin.

 

Wrażenia z jazdy opiszę jak tylko zrobię na nich tak ze 100-200km.

 

 

ba29dff88143b236679c58cf85b15fe8.jpg514bd0810a5f7123b5128e65b786705c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Napisz coś więcej o oponkach. Ja od wczoraj ujeżdżam Gravelking 40mm, z przodu 30 psi z tyły 25psi, w lesie jeździ się świetnie, po dobiciu do 50psi można jeździć po asfalcie, ale zastanawiam się właśnie nad tymi 35mm. Chociaż najfajniej byłoby mieć drugi zestaw na sztywną oś i tarcze ale z już z stricte szosowymi 28mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I chłop zniknął... :) Mam te opony w rozmiarze 43C, i chciałem się dowiedzieć, czy zyskam coś na oporach toczenia, zmieniając przednią oponę na 35C. Na 43C przejechałem ponad 5000 km, i bieżnik przedniej opony, można by pomylić z nową oponą :D Tylni wiadomo, wygląda gorzej. Na oko bieżnik ma tak 1/3-1/2 wysokości nowych tych malutki klocków na bieżniku. Nigdy nie złapałem żadnej gumy. Po szutrze idą jak błyskawica, po piasku (nie zbyt głębokim) również dają radę. Po asfalcie toczą się ok, choć nie jestem PRO aby móc obiektywnie ocenić i porównać np do opon szosowych. Generalnie jesstem z tych opon mega zadowolonyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...