Skocz do zawartości

[Suport BB30] Strzelające łożyska.


Jaca911

Rekomendowane odpowiedzi

Rama SL4, korba TURN Zayante by Praxis Works M30, wkład suportu Praxis Works BB30 oczywiście strzela mimo zewnętrznych łożysk.

Strzela tylko w jednym położeniu korby nawet bez obciążenie, także podczas kręcenia do tyłu.

​Na stronie Praxisa piszą, ze na własną odpowiedzialność można wybić i wbić nowe łożyska ale pod groźbą utraty gwarancji, tylko na co? Zepsuty suport czy korbę?

Teraz pytanie jakie tam są łożyska 30x42x7 z napędowej strony i 28x42x7 z nienapędowej? czy dwa 30x42x7 po obu stronach? A może tam są jeszcze jakieś inne?

​Ewentualnie jest jakiś sensowny zamiennik Praxisa - trwalszy i tańszy? To drugie nie jest konieczne ale pierwsze jak najbardziej pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś całość rozłożyć, wyczyścić i złożyć? Ja w tym sezonie ( wkręcany suport) miałem tak już dwa razy, coś klikało, tarło i czyszczenie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przeserwisowac lozyska bez ich wybijania. Nie jest to tak poreczne ale do zrobienia.

Delikatnie czyms cienkim podwaz i sciagnij uszczelki z lozysk. Potraktuj lozyska jakims odtluszczaczem, dobrze wyplucz woda i dobrze wysusz.

Naloz smar do lozysk, zamknij uszczelki.

Lozysk samych bym nie wybijal, bo mozna je w ten sposob uszkodzic. A jak bedziesz chcial je wymienic, to nie wbijaj nowych tylko wprasuj.

 

Kolejna rzecz, to wyczyszczenie tych zew uszczelek i powierzchni styku korby z lozyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odtłuszczacz mam K2 do mycia silników powinien dać radę.

 

Nie używaj tego do łożysk, trzeba obficie wypłukać wodą itd. Najlepszy do takiej roboty będzie odtłuszczacz w sprayu, np taki do tarcz hamulcowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...