Skocz do zawartości

[Siodełko Selle Italia SL] przesuwa się na prętach


Kristofer37

Rekomendowane odpowiedzi

Pasta ma za zadanie zwiększenie tarcia między częściami. Ja takiej używam przy montażu sztycy karbonowej w aluminiowej ramie, a także aluminiowej sztycy w aluminiowej ramie. Generalnie są to jakieś mikro kryształki zawieszone w czymś a'la wazelina. Przy montażu części chrzęści jakby był tam piasek.

Ten luz 5mm masz cały czas, tzn możesz ręką przesunąć siodełko o taką odległość, czy zauważasz takie przesunięcie dopiero po dłuższej jeździe, czyli że siodełko z czasem pełza? Jeśli możesz je przesuwać od tak sobie, to pewnie jest coś z jarzmem sztycy. Może siodełko ma pręty o średnicy, która nie jest kompatybilna z jarzmem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolegom za zainteresowanie tematem, przepraszam, ale jestem pewien, że nie precyzyjnie opisałem miejsce pracy (przesuwania się siodełka).

Siodełko nie pracuje (przesuwa) się w uchwycie sztycy, tylko w gniazdach siodełka w które wchodzą pręty, czy w tej sytuacji spełni swoją rolę pasta która polecana jest wyżej. Zdaję sobie sprawę, że pręty które wchodzą w gniazda muszą pracować, ponieważ siodełko "pracuje", ale czy powinno występować charakterystyczne przesuwanie siodełka - wg mnie nie.

Jeżeli pasta polecana wyżej nie spełni swojej roli, co ewentualnie proponujecie - jak to zniwelować, podejrzewam, że to nie pierwszy przypadek.

 

W prawdzie nie to siodełko, ale zaznaczam miejsca pracy siodełka na fotce.

post-102522-0-05300800-1505380484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie zrozumiałem Twojego pierwszego wpisu, chociaż teraz wydaje się oczywisty  :)

Między prętami siodła i skorupą nie może być żadnych luzów, to ma być sztywne połączenie, tylko sama skorupa siodełka może ewentualnie trochę pracować dla podniesienia komfortu. Pasta montażowa o której pisałem wyżej nic tu nie poradzi. Być może inny kolega doradzi jakieś druciarstwo, ale ja w takiej sytuacji wyrzucił bym siodło, lub je reklamował jeżeli jest nowe. Oddzielenie się skorupy siodła od prętów w czasie jazdy może mieć naprawdę przykre konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...