Skocz do zawartości

[Transport roweru] wysyłka do Anglii


BeniuFilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Potrzebuję wysłać rower do Anglii, jako, że spędzę tam najbliższe pół roku.

 

Czy ktoś już wysyłał tam rower (oczywiście z Polski) lub wie, jak najlepiej to zrobić - jakieś firmy mniej lub bardziej oficjalne? I tak, żeby nie płacić więcej, niż 200 zł? Szukałem na stronach kurierskich, ale wszystkie paczki mają maksymalne gabaryty nie pozwalające na umieszczenie roweru (np. 120cm na 60 cm na 60 cm). W jednej firmie znalazłem możliwość wysyłki paczki o wymiarach bodajże 100 na 80 na 30, więc może dałoby się tam zmieścić rower (koła 29 cali, więc wysokość minimum 75 cm), ale koszt 250 zł to już dość sporo.

Nie znalazłem na forum niczego na ten temat (jeśli coś przegapiłem, będę wdzęczny za pokierowanie mnie do odpowiedniego wątku)

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lecisz samolotem to możesz wysłać jako bagaż. Ryanair chce 60 funtów czyli 280zł, ale masz limit 30kg, więc możesz dopakować ubraniami. Ja tak wysyłałem w drugą stronę i nic się nie stało. 

Jest jeszcze Lufthansa. Rower jest traktowany jako bagaż (dodatkowa torba) i nie trzeba go pakować w karton. Zdejmujesz pedały, spuszczasz powietrze, chyba skręcasz kierownicę i leci. Nie próbowałem ale podobno jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...