Skocz do zawartości

[M375] Hałasowanie przy hamowaniu i uszkodzona tarcza


plsbx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jako że jestem tutaj pierwszy raz to pragnę przywitać się z Wami na początek :)

Moim problemem z hamulcem tylnym w rowerze jest hałasowanie. Wszystko było "niby" dobrze i hamowało to do przedwczoraj. Hałas przy hamowaniu typowo metaliczny.
Zainteresowany tym spojrzałem na tarczę i...

50273a655be2ca8f3af92b154ead6201.jpg


Co się stało to nie mam pojęcia. Tarcza wygląda tak tylko z jednej strony i na dodatek tylko do połowy.
Zainteresowany tym co mogło stać się tutaj sprawdziłem klocki. Tutaj chyba trafiłem na problem. Kawałeczek twardszego materiału i okładzina zużyta po ukosie.

I szukam rozwiązania tego.
Przede wszystkim to czy da się tarcze odratować czy już śmietnik?
A jeśli nowe elementy to co zrobić, aby nie nastąpiła taka sytuacja ponownie.

Elementy:
- Tarcza 160mm - SM-RT54 CenterLock
- Zacisk - Shimano M375
- Okładziny - B01S (żywiczne)



PS. Rower ma może tysiąc kilometrów przez rok swojej podróży, przedni który obrywał mocniej nie ma takich śladów zużycia i nie wydaje dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować papierem ściernym, ale raczej nastawiaj się na kupno nowej tarczy. Chociaż według zdjęcia powinno dać radę, ale to musisz samemu zobaczyć. I zobacz też po szlifowaniu czy tarcza ma podobną grubość w tym miejscu i nieuszkodzonym, jak będą różne to wymień bo klocki będą się źle zużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, tarcza zdarta do połowy a kilka hamowań ma niby coś zmienić.... 

 

Sprawdź grubość tak jak pisze kolega, jak będzie równo to zakładaj nowe klocki i obserwuj ( i ustaw poprawnie zacisk). Jednak według mnie tarcza dość szybko zje nowe klocki i ja bym wymienił komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Mi to wygląda na zjechany do blachy klocek.

Owszem.

 

 

ale raczej nastawiaj się na kupno nowej tarczy.

Tarcza nie wyglada na zużytą. NIe ma potrzeby wymieniać.

 

 

załóż nowe klocki i po kilku mocniejszych hamowaniach będzie ok

Dokładnie.

 

 

Ta, tarcza zdarta do połowy a kilka hamowań ma niby coś zmienić....

A jak odczytałeś że tarcza jest zużytą do połowy ? Masz transcendentną suwmiarkę ?

 

 

Wszystko było "niby" dobrze i hamowało to do przedwczoraj.

Oznacza że tarcza jest tylko trochę pogryziona, powierzchownie.

 

Klocki moża zakupić metaliczne i sie nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana okładzin na metalowe?
Nie jestem pewny tego. Tarcze nie są mocne z tego co widzę więc metalowe nie pomogą im w życiu, a aż takiej siły hamowania nie potrzebuję na tyle. Chyba że znajdą się jakieś tanie - nie chcę jednak wydawać np.: 50zł za dwa kawałki metalu, ponieważ aż tyle nie jeżdżę. (Chociaż może na przód bym takie wrzucił, hmm)

Tarcza nie jest o tyle zużyta do połowy wysokości, a raczej poskrobana przez coś. Tarła natomiast całością powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/ESK0Q


Po lewej stronie klocek który był od strony koła - ten "pasywny"
Po prawej ten który naciskał na tarczę.

Jednak obie okładziny są krzywo zużyte.

 


EDIT: Zmieniłem link.


PS: same zaciski (przód i tył) są chyba lekko krzywo założone. Śruby są w lekko różnych miejscach. Edytowane przez plsbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...