Skocz do zawartości

[centrum rowerowe] czy to pewny sklep z szybką wysyłką ?


mateuszplex

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W centrum rowerowe w ciągu ostatniego roku robiłem zakupy 7 razy - w sumie zakupionych kilkanaście rzeczy w tym jeden rower. Wszystkie transakcje były realizowane w przeciągu 2-3 dni. Jedyne do czego mógł bym się przyczepić to to, że rower zamawiałem do jednego z punktów odbioru - mieli tam wysłać a ja miałem odebrać już poskładany, gotowy do jazdy.  Rower jednak przyszedł kurierem do domu i musiałem go sam skręcić. Nie robiłem o to afery bo to nie był dla mnie problem, tym nie mniej dla kogoś kto sobie nie umie złożyć to może być duży kłopot i takie "pomyłki" nie powinny mieć miejsca. Ale generalnie oceniam sklep dobrze i będę tam nadal kupować.

Aha, w tych statusach zamówień to czasem mają bałagan, jedno z moich starych zamówień cały czas jest na stronie widoczne jako niezakończone więc nie można się nimi do końca sugerować .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Całkiem świeże zakupy. Cyklotur - bliźniacza do CR, ten sam właściciel.

Wczoraj 7.13 do 7.49 operacje z akceptowaniem zamówienia ,czekaniem na przelew (przelew24). Oczywiście przelew potwierdzony dotarł.

7.49 gotowe do wysyłki. Termin realizacji wczoraj. Czekanie z nadzieją, że wyślą.

Dzisiaj.8.30 zapłacone. 8.37 zweryfikowane, gotowe do wysyłki.No i teraz pytanie, wyślą dzisiaj?

Płatność "przelewy 24" pojawia się u odbiorcy w przeciągu kilkunastu minut. A tutaj procedura trwa dobę.

Dostawa 24h o kant d-py rozbić jeżeli liczy się czas.

Procedury finansowo-księgowe jak by to dotacja unijna z sześcioma zerami była.

Mam nadzieję, że przedstawiciele firmy czytają krytyczne uwagi.

Dla mnie akurat to pryszcz ale skora piszą 24h to niech się tego trzymają albo zmienią na 48h, będzie uczciwiej.

 

Odszczekuję. Wysyłka w 24h więc zgodnie ze scenariuszem. U klienta w 48h.

Ale podtrzymuję opinię o bezwładności finansowo-księgowej.


Tak mnie wzięło co by drążyć temat.

Przy akceptacji koszyka - "całkowity termin realizacji zamówienia 24h". Przy produkcie "wysyłka 24h".

No i pytanie czy to termin u klienta czy przekazania kurierowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś byli lepsi ;). Najbardziej mnie denerwuje status gotowe do wysyłki ale i tak czeka na stworzenie faktury której nie dołączają do przesyłki co jest irytujące. Mogli by puścić paczkę bez faktury wirtualnej.

 

Chociaż pod tym kontem Martens Sport jest lepszy gdzie kurier mi wysłał informację że paczka czeka na odbiór po trzech dniach zadzwoniłem (rano) i się pytam ile razy w tygodniu kurier do nich przyjeżdża a ona że dziennie i mój temat sprawdzi wysłali paczkę następnego dnia. Tam też się dłuuuuu..ugo czeka na wszystko ostatnio kurier znowu odbierał paczkę dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze przestalem u nich kupowac, nie na moje nerwy taka zabawa :D

 

Ja polecam rowerowy.com

 

Zamowienie o 8 rano, o 9 paczka gotowa, dzien pozniej w paczkomacie. Jak cos jest nie tak to piszesz bezposrednio do osoby ktora pakowala zamowienie.

 

Ogolnie chyba najlepszy sklep w Polskiej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z centrum Rowerowym nie miałem dotąd żadnych problemów, ale wczoraj zdziwiła mnie taka sytuacja: sprawdzam na stronie sklepu cenę i dostępność - towar jest w magazynie, cena fajna, ok. Wcześniej dostałem od sklepu kod na 20 zł rabatu, więc składam zamówienie, wpisuję kod i okazuje się, że po ostatecznym podsumowaniu towar nagle kosztuje więcej. Z ciekawości wycofuję się z zamówienia i dopóki jestem zalogowany z wbitym kodem promocyjnym cena jest wyższa. Po wylogowaniu z systemu cena w sklepie znów ładnie spada do pierwotnego poziomu. Magia. Lubię jasne sytuacje, więc kupiłem gdzie indziej. Pozdrawiam Centrum Rowerowe : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rabatami może być tak, że można z nich korzystać jak cena jakiegoś produktu jest w regularnej cenie beż żadnej "promocji". W CR jak widzę to sporo rzeczy mają "przecenionych". Kiedy chcesz skorzystać z rabatu ich cena wraca do normalne, a raczej w rzeczywistości zawyżonej... O takie to cwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dobrze pójdzie to można zapłacić więcej z rabatem niż bez niego  :thumbsup: Zdecydowanie niż ten rabat wolałbym np darmową wysyłkę lub coś w tym rodzaju. Przynajmniej wszystko by było czarne na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak ktoś z CR albo z Cykloturu czyta to mam uwagi:

1.Podsumowanie koszyka -"całkowity czas realizacji 24H" nie jest to prawda bo to 24h do wysyłki.

2."Stworzenie faktury" nie jest jednoznaczne z wysyłką, brak informacji o wysyłce.

3.Jeżeli "przelewy24" funkcjonują błyskawicznie to dlaczego na księgowanie potrzeba 24h.

4.Warto by zamieścić informacje o powiązaniu godziny zamówienia/wpłaty z terminem wysyłki.

 

Info od kuriera - dzisiaj dostawa czyli 48h. Zamówienie i płatność poniedziałek 7-8.00.

Kupuje tam od lat i wiem, że na błyskawiczną dostawę nie ma co liczyć. Ale dla nieświadomych tego warto by uściślić informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg. temu kupowałem u nich 2 dętki z nadzieją, że dotrą w miarę szybko. Towar na magazynie, wysyłka miała być tego samego dnia (z rana zamawiałem), dętki to zwykłe conti w standardowym rozmiarze. Szły "jedynie" 8 dni ;). Jak już po tych ich kretyńskich statusach zobaczyłem co się szykuje to złożyłem analogiczne zamówienie w sbike i ci mieli spakowaną paczkę gotową do wysyłki w 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...