Skocz do zawartości

[dobór ramy] Cube Acid 2017


bartonbart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum!

 

Przeprowadziłem się w inny teren i postanowiłem zamienić szosę na MTB.

Mój wybór padł na Cube Acid 2017.

Mam jednak problem z doborem ramy, a w lokalnym sklepie który ma te rowery nie ma nikogo kto może dorardzić. Proszę zatem o waszą opinie.

Mój wzrost to 174 cm, noga 79cm. 

Cube oferuje:

rama 17", koło 29

rama 18" koło 27.5

rama 19" koło 29

 

Chciałbym wybrać koło 29" ale ze wszystkich kalkulatorów ram wychodzi, że mój idealny rozmiar ramy to 18", a z kołem 29 najbliżej mi do 17".

Zdjaje sobię sprawę, że rower ma raczej rekreacyjną geometrię, jednak mam jednak wątpliwości do ramy "17, wydaje krótka. W sklepie sprawdzałem rozmiar 19" i wydawało się ok, ale ja nic nie o prawidłowej pozycji na takim rowerze. Załączam porównanie geometrii roweru.

 

post-206487-0-52548700-1505028053_thumb.png

Edytowane przez bartonbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube ma wyjątkowo krótkie ramy (mam 186 cm wzrostu i rama 21" jest dla mnie za mała), także moim zdaniem spora szansa że 19" będzie ok na Ciebie. Najlepiej jak wybierzesz się z jakimś znajomym do sklepu i przymierzysz się do 19. Najpierw ustaw sobie siodło odpowiednio wysoko (tak aby dało się pedałować piętami, ale tak "ledwo"), potem siodło przód-tył (ustaw korbę idealnie poziomo, stopy na pedałach w naturalnej pozycji; wysokość opuszczona z rzepki powinna mniej-więcej opadać na pedał). Wtedy możesz zweryfikować kąt między ramionami a klatką piersiową: powinien być to w przybliżeniu kąt prosty. Jeśli jesteś wyciągnięty i jest więcej to rama jest za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...