Skocz do zawartości

[licznik] który wybrac


Mmataleo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć sportowe świry:)

 

Zastanawiam się nad licznikiem bezprzewodowym. Padło na dwa modele sigma base 1200 wl lub sigma 9.16 ats. Moze ktoś z Was miał jeden z nich i moze polecić:) dodam ze używam latarki convoy s2 i wyczytałem ze zakłócają one liczniki bezprzewodowe. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze, inne propozycje do Ok 150 zł. I w sumie jeśli przewodowy będzie lepszym wyborem to skuszę się na przewodowy. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki:) biorę na kablu. I chyba najlepszy będzie ten 16.16 jak pisałem wcześniej. Cena ta sama wiec nic nie dokładam i wysyłają mi go w poniedziałek. Nie chciałbym mieć jakieś przekłamania w liczniku. Ten ma dobre opinie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stanąłem ostatnio przed podobnym dylematem. DO tej pory, od nastu lat miałem tylko sigmy. Naturalnym więc było że sięgnąłem po kolejny wyrób tej firmy - ale bezprzewodowy (trza iść z duchem czasu). No i powiem Wam że totalna kicha. Pomimo prawidłowego montażu i ustawienia czujnika ciągle gubił sygnał. Jadę, pokazuje prędkość.. nagle 0kmh. Potem sie znowu obudził ..i tak dalej. Reklamacja - dostałem kolejny - to samo. Szukam info w necie - okazuje się że sigmy "tak mają". Także teraz mam trzy wyjścia - powrót do kabla (chociaż średnio mi się to podoba), bezprzewodowiec ale z VDO albo... VDO z GPS .

 

No i myślę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od roku użytkuję bezprzewodową Sigmę BC 12.12 STS  i ani razu nie zdarzyło się, żeby zgubiła sygnał. W ogóle to bardzo porządnie wykonany licznik, duże czytelne wskazania, łatwo można go zdjąć (po każdej jeździe odpinam sam licznik i gniazdo póki co nie wyrobiło się - trzyma jak nowe). Jedyne co to polecam dodatkowo zabezpieczyć czujnik i sam licznik  np. opaską zaciskową typu 'zip' bo  mi po zimie gumka mocująca czujnik sparciała i pękła.

Żonie kupiłem przewodową Sigmę 5.12 i w mojej ocenie jednak licznik bezprzewodowy prezentuje się bez tych kabli o niebo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano dziś, 15:59

kamil_p, dnia 22 Wrze 2017 - 3:57 PM, napisał: snapback.png

Od roku użytkuję bezprzewodową Sigmę BC 12.12 STS i ani razu nie zdarzyło się, żeby zgubiła sygnał.

Jeździsz z pulsometrem?

 

Ja nie, ale sąsiad ma identyczny licznik i jeździ z pulsometrem - nie ma żadnych problemów, to on zresztą przekonał mnie do bezprzewodowego licznika bo miałem takie same wątpliwości co do poprawnego działania jak autor tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.cyklotur.com/akcesoria/liczniki-rowerowe/przewodowe/p,licznik-bc-16-16-sigma,631682.html?_pli=25e9c6

Ja jestem wyznawcą kabelkowców.

Mam. Przydatne - temperatura. Nieprzydatne - zaoszczędzone paliwo. Ale jakiś pogląd na oszczędności daje.

Cała reszta ok.

Posiadam od dwóch miesięcy 16.16STS CAD i jestem zadowolony. Problemów wielkich z łącznością nie mam. Kilka razy w lesie zauważyłem że podczas jazdy wyświetlało się 0km/h ale znalazłem przyczynę, na kierownicy mam też uchwyt a w nim telefon, podczas jazdy w lesie przy słabym sygnale telefon często robi PLU i wtedy przytyka się odbiornik w Sigmie. Niestety. Po za tym mankamentem reszta jak najbardziej ok. No może z wyjątkiem tego spalania paliwa, wolałbym gradient z 14.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca 2016 używam BC 14.12 STS.

Przy przebiegu około 4 tyś. rocznie, wymieniałem baterie dwa razy. Oryginalne "padły" szybko. Kolejne po 11 miesiącach.

Jeżdżę z pulsometrem Garmina - żadnych zakłóceń.

Pomiar wysokości raczej bardziej precyzyjny niż w Edge 1000.

Termometr też lepiej skalibrowany niż w Garminie.

Zaletą w mojej opinii jest brak kabelków. Serwis sterów, widelca itp, wreszcie bez uciążliwego demontowania i montowania na nowo czujnika.

Wadą jest kiepskie rozwiązanie mocowania do podstawki. W trudnym terenie (krzaki, gałęzie) może zdarzyć się samoistne wypięcie. Tak kolega stracił swój egzemplarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...