Skocz do zawartości

[rower] z ogłoszeń


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad kupnem roweru i raczej wolę kupić coś używanego. Mam na oku rower z popularnej strony z ogłoszeniami:

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rower-gorski-mtb-dirt-CID767-IDobPPc.html

 

Niestety moja wiedza o sprzęcie jest znikoma i nie jestem do końca przekonany, czy na pewno warto kupić ten rower w takiej cenie (a jeśli nie w takiej, to ile, mniej więcej oczywiście, może on być wart). Próbowałem trochę przeszukać Internet w celu znalezienia informacji na temat części z jakich składa się ten rower, ale nie było to zbyt łatwe (nawet po wpisaniu dokładnych nazw pojawiają się dalsze oznaczenia, więc najwyraźniej te sprzęty dzielą się na jakieś kolejne podkategorie i znalezienie czegokolwiek sensownego staje się dosyć trudne).

 

Jeżdżę zarówno drogami asfaltowymi, jak i ścieżkami leśnymi, więc ten typ roweru wydaje mi się w porządku do takiej jazdy (a może się mylę i jednak warto byłoby rozważyć jakiś inny rower?). Zazwyczaj nie pokonuję więcej niż 80 km i takie dystanse pokonuje maksymalnie 2 razy w tygodniu, chociaż zazwyczaj jest to rzadziej. Myślę, że ogólnie tygodniowo nie pokonuję więcej niż ~150km i chciałbym, aby rower posłużył mi tak przynajmniej z rok bez jakichś większych napraw i inwestycji finansowych.

 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca jasno się wyraziłem. Mówiąc leśne ścieżki miałem na myśli także dość wyboiste ścieżki, nierzadko z dość dużymi korzeniami wystającymi z ziemi i przechodzącymi w poprzek takiej ścieżki, a także leśne ścieżki na dość stromych zboczach. Mieszkam na południu kraju, gdzie o wzgórza nietrudno i tutaj nieraz mam ochotę pojeździć w trochę bardziej ekstremalnym terenie, niż zwykła płaska leśna ścieżka bez żadnych przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@XBC2, mam wrażenie, że podoba Ci się rower mtb i właśnie dopasowujesz swoje wymagania do roweru jaki chcesz. Przemyśl to jeszcze raz i przymierz się chociaż do cross'a. Ja na swoim maratony mtb przejeżdżam i wystające korzenie to nie jest jego największy przeciwnik. A jak po przymiarce cross Ci się nie spodoba to szukaj mtb ale z rekreacyjną pozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...