Skocz do zawartości

[Wybór piast] Big Nine Lite Team Issue-D 2013


Hiyajo

Rekomendowane odpowiedzi

Shimano. Posiadam ramę Merida Big Nine Lite Team Issue-D 2013 i od jakiegoś czasu składam sobie na niej górala. Moje pytanie brzmi; czy skoro jest to rama pod piastę 12x142mm to czy opłaca się montować z przodu widelec i koło z piastą w systemie BOOST? Czy w ogóle coś takiego będzie działać? Jestem na etapie kupna obręczy i mogę wybrać sobie w obu podzespoły, a do BOOSTa musiałbym dopłacić raptem 22zł.

Jest to rama z tego roweru: http://www.rowerymerida.pl/produkt504/big-nine-lite-team-issue-d-rower-merida.html

Widelec, który biorę pod uwagę (Gold): https://www.sram.com/rockshox/products/recon-rl

Czy do tego amortyzatora można zamontować koło z piastą 100mm (bez BOOSTa-110m)?

Pozdrawiam i przepraszam za laickie pytania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca brać widelec pod piastę z boostem to zależy jak będziesz katować rower i jakie kółka założysz. Ja mam bez boosta, ale mam dosyć mocne koła i nie uważam by taki wynalazek był mi potrzebny. Działać będzie. Są fabrycznie składane rowery gdzie jedna piasta jest z boostem a druga bez. Ten widelec występuje z boostem i bez więc zależy jaki będziesz miał. Można do widelca z boostem założyć normalną piastę ale potrzebne są podkładki między widełki i pod tarczę hamulcową, w Polsce raczej nie do kupienia, na e-bayu widziałem. Jak dla mnie to za dużo kombinowania. Pamiętaj jeszcze, że są osie 9mm i 15 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ilia, to nie tak, że chcę kupić widelec pod piastę. Pomyślałem, że jak już mam kupić amortyzator i nowe obręcze to zaczerpnę wiedzy od forumowiczy. Skoro różnica w cenie jest praktycznie żadna, to na chłopski rozum, wydaje mi się, że warto kupić na przód tego BOOSTa. Tym bardziej, że jak napisałeś, w niektórych rowerach montuje się to fabrycznie i działa. Koła składane będą na obręczach ZTR Arch MK3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...