Skocz do zawartości

[2018] Kross


gtb

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie rozumiesz tematu. Wyobraź sobie że mam amortyzator DT Swiss z "mocowaniem z tyłu podkowy" - i co z tego? W niczym nie przeszkadza to w przeprowadzeniu przewodu poza tą gilotyną...

Edytowane przez gocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka gilotyna? Przecież tam przerwa jest przy dobiciu- nic się z przewodem nie dzieje ;) Ale także się zgadzam ze takie prowadzenie jest nienajlepsze- chociażby dlatego ze wyciera koronę. Manitou zaleca prowadzenie pancerza/przewodu po zewnętrznej, wtedy nic nie ociera ani się nie blokuje.

Coś w tym stylu: 

Spoiler

814467d1373313123-manitou-tower-pro-cabl

814466d1373313122-manitou-tower-pro-cabl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Ja mam poprowadzone właśnie jak na fotkach wyżej. W moim przypadku o główkę ramy przewód ociera, wiele się nie stanie bo jest naklejka ochronna. Wiele pewnie zależy od długości przewodu hamulca.

Do sposobu krossa nie mam zastrzeżeń, jak bym miał zbędną oliwkę to nawet bym spróbował tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 09:04, kenjisan napisał:

Gocu, jak masz teraz poprowadzony ten przewód? Pytam z ciekawości, mam Manitou, podkowa jak w tym DT.

Całkowicie po lewej stronie roweru, od zacisków przez "zaczep" do amortyzatora i w górę do manetki.

W dniu 23.05.2018 o 19:23, piciu256 napisał:

Jaka gilotyna? Przecież tam przerwa jest przy dobiciu- nic się z przewodem nie dzieje ;)

 

  Pokaż ukrytą zawartość

814467d1373313123-manitou-tower-pro-cabl

814466d1373313122-manitou-tower-pro-cabl

Pewnie że nie przetnie jak nożem, ale pomyśl jak pracuje ten przewód w czasie pracy amortyzatora,  przez to że opiera się o koronę i podkowę jest bez przerwy zginany i rozginany (zobacz co się z nim stanie przy maksymalnym ugięciu amora... będzie miał naprawdę ciasno między podkową a ramą.) W dodatku piłuje koronę w miejscu gdzie akurat trudno przykleić nalepkę ochroną. Takie mocowanie jest po prostu zbędne, nic nas nie zmusza do takiego prowadzenia przewodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Kij z rowerem, ale Jolanda fajna :icon_cool:
PS
Właśnie miałem wklejać, ale mnie wyprzedziłeś o dwa dni.
EDIT
Kaseta 10 - 51, ale są też 10 - 45 :  https://www.bikeradar.com/mtb/news/article/shimano-xtr-m9100-m9120-price-weight-details-micro-spline-freehub-52337/

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Siemka.Takie moje przemyślenia; modele vento od krossa na ten rok są prawie identyczne z modelami z ubiegłego roku.Chyba niemożliwe jest,aby na następny rok były znowu te sam?Czy może coś do Was dotarło z informacji,czy Kross na następny rok nie zamierza przedstawić nowych modeli szos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...