Skocz do zawartości

[Hamulce] Ocieranie Hamulców tarczowych hydraulicznych(Przedni)


CannodaleRider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 miesiące temu zamontowałem komplet hamulców hydraulicznych w rowerze CANNONDALE F500 2007.

Od początku było coś nie tak.

Hamulec przedni od czasu do czasu ocierał,lecz po mocnym lub kilkunastokrotnym zacisnięciu klamki problem znikał.

Postanowiłem ,że się za to wkońcu zabiorę,

Czytałem ,że trzeba poluzować zacisk i np srubokrętem schować tłoczki, zacisnąć klamkę i przykrecić.

Niestety jeszcze bardziej pogorszyłem sprawę, teraz jeszcze bardziej ociera i zaciśniecię klamki nic nie daje...

Jestem obeznany w rowerach w miarę dobrze, i nie jestem aż tak "zielony".

 

 

Jeśli ktoś coś zrozumiał i chciałby mi w jakiś sposób udzielić pomocy to byłbym bardzo wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawsze tak prosto działa. Ja ustawiam "pod światło" czyli ustawiam rower tak aby patrząc na zacisk światło przenikało i pokazywało odległość klocków od tarczy. Trzeba dużo ruszać zaciskiem wykonując delikatne ruchy aż do uzyskania perfekcji. Zajmuje to trochę czasu ale potem koło kręci się i kręci. Często np. lekko dokręcam górę jak już ustawię i delikatnie poruszam dół. Niestety często przesunie się całość i od nowa. Bez piwa nie zaczynaj nawet :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na razie dam wam zdjęcia, może coś dadzą....

https://imgur.com/gallery/qSzwX

Deore BR-615

TARCZE SHIMANO RT-66 180mm

Nie wiem o co biega...

Robie wszystko co piszecie, ale zawsze Albo hamulec ociera jak na początku albo jeszcze gorzej, przed chwilą myslałem ,że mi się udało ale nieee. Po mocnym zacisnieciu klamki znoeu obciera....

Może zdjęcia coś dadzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu rzeczy przy rowerze niestety nie umiem zrobić ale to mi akurat zawsze wychodziło od ręki.
Odkręć śruby na zacisku ale tylko na tyle żeby można go było ruszyć (rozumiem, że nie odkręcasz tych śrub na widelcu ;) )

Naciśnij hamulec do oporu i puść, co powinno ustawić zacisk w odpowiedniej pozycji.
I teraz powinno wystarczyć delikatnie dokręcać zacisk, raz jedną, raz drugą śrubą tak żeby go nie poruszyć, co oczywiście czasami nie wyjdzie. 
Ale ponieważ już to trochę ruszałeś może trzeba też nieco przesunąć góra-dół.

Wszystko powinno banglać o ile koło z tarczą jest prosto założone i nie ma bicia na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naciśnij hamulec do oporu i puść, co powinno ustawić zacisk w odpowiedniej pozycji. I teraz powinno wystarczyć delikatnie dokręcać zacisk, raz jedną, raz drugą śrubą tak żeby go nie poruszyć
 

No chyba cos nie bardzo, jak juz nacisniesz to trzymasz caly czas i w tym czasie dokrecasz zacisk, przynajmniej ja tak zawsze robie i zawsze dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odkręć śruby na zacisku ale tylko na tyle żeby można go było ruszyć (rozumiem, że nie odkręcasz tych śrub na widelcu ) Naciśnij hamulec do oporu i puść, co powinno ustawić zacisk w odpowiedniej pozycji.

Proste, ale nie zawsze skuteczne, bo już ruszenie śruby kluczem imbusowym najczęściej powoduje przesunięcie zacisku względem tarczy, co skutkuje tarciem i efektami dźwiękowymi. Ja podobnie jak @@Marcin86Poznan, robię to "pod światło", tzn. lekko luzuję śruby zacisku, patrzę czy z obu stron tarczy jest prześwit względem klocków, i naprzemiennie delikatnie dociągam śruby zacisku. W źle oświetlonym pomieszczeniu dobrze jest położyć na podłodze dużą kartę białego papieru, żeby widzieć szczeliny między tarczą i klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można jeszcze sprawdzić, czy nie ma luzu na piaście.

Metoda na kartkę może nie zadziałać jak są minimalne prześwity między klockami, a tarczą ( np. w Magurach ).

Mam właśnie Magury i nigdy nie bawię się z kartką, a po prostu luzuję zacisk i przy wciśniętej mocno klamce dokręcam stopniowo śruby, żeby można było skorygować w trakcie dokręcania i jak się nie uda za pierwszym razem, to za drugim lub trzecim jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...