Skocz do zawartości

[~2000] Jaki fitness? Mam kilka wstępnie upatrzonych modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jakiś czas temu pytałem się o możliwość unowocześnienia kilkunastoletniego roweru, plan jednak spalił na panewce, gdyż po rozebraniu całości rama okazała się być niestety niezdatna do użytku. Mniejsza o detale. Stwierdziłem jednak, że pora kupić coś nowego. Po przeleceniu paru sklepów i objeżdżeniu kilkunastu rowerów stwierdziłem, że najbardziej pasuje mi fitness. Upatrzyłem więc sobie kilka modeli:
 
Na tych jeździłem:
 
Fuji Absolute
Specialized Sirrus
Giant Escape
Merida Speeder
Romet... eee. chyba Mistral Urban, ale nie jestem pewien :)

Btwin Triban 520FB
 
Najbardziej pasuje mi Sirrus, reszta jakoś tak nie za bardzo. Albo za krótkie, albo coś ogólnie nie do końca mnie zachwyca. Sirrus wydaje się być idealny - przynajmniej na tyle, na ile można stwierdzić po króciutkiej przejażdżce wokół latarni przed sklepem. Dodatkowo rama jest certyfikowana na 115 kg, w innych albo 90, albo 100 kg, albo w ogóle brak danych. Nie wiem, jakie to ma znaczenie jednak.
 
Na tych nie jeździłem, ale zbierają dobre opinie, więc rozważam je
 
Cube SL Road
Cannondale Quick
Trek FX
 
Szczególnie Cube jest polecany na forach i zbiera świetne opinie. Z kolei porównałem geometrię ramy w pozostałych i Quick wydaje mi się być najbardziej zbliżony do Sirrusa - w teorii i w ocenie laika. Cube wydaje się być mniej ciekawy, geometrią zbliżony do Meridy i Fuji. Niestety w rozsądnym promieniu od mojego domu nie mam gdzie na nich pojeździć.  Jeśli któryś z nich jest naprawdę godny uwagi, to mogę się wybrać - ale to jest kilka godzin jazdy w jedną stronę, więc nie wiem po prostu, czy warto.
 
Nie podaję konkretnego modelu, bo wiadomo, że zawsze można trafić jakieś wyprzedaże rocznikowe itp., mnie też z kolei nie zależy na superdobrym osprzęcie. Taki Sirrus za 1999 czy za 2400 w zupełności by mnie satysfakcjonował i w sumie nie widzę za bardzo różnicy między nimi.
 
Pytanie więc do fachowców - czy ten Sirrus to najlepszy wybór? Czy koniecznie próbować wsiąść na tego Cannondale'a? Może jakieś inne ciekawe opcje?
 
Aha - ważę 115 kg i mam 203 cm, zatem rama XL lub około 23 cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...