Skocz do zawartości
BikeheadMTBTeam

[gravel] Jura Tour - pionierska impreza gravelowa

Rekomendowane odpowiedzi

BikeheadMTBTeam

Pierwsza na terenie Wyżyny Krakowskiej - Częstochowskiej  impreza kolarska dla dzieci i dorosłych promująca rowery typu gravel (wyjaśnienie: w skrócie, taka szosówka do jazdy w terenie)
Start i meta przy Górze Birów - Podzamcze, ul. Partyzantów
Trasa przebiega szlakami rowerowymi Jury po nawierzchni szutrowej i asfaltach, drogami publicznymi w ruchu otwartym, na których obowiązują przepisy kodeksu ruchu drogowego.
Preferowany rower: gravel/przełajowy lub mtb.
Kategorie rowerów: open (jaki kto ma) i gravel/przełaj

Start dzieci w wieku lat 6-12 z opiekunem: godz. 10.00 [bezpłatne] /dystans Family
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: godz. 11.00 /dystans Hobby i Pro
Dystanse:
Family - 4 km
Hobby - 32 km i 400 m przewyższeń
Pro - 64 km - 2 x Hobby

Biuro zawodów czynne od 9.00
Parking przy ul. Partyzantów 8 - płatny 5 zł.

Regulamin imprezy i zapisy pod linkiem:
www.czasomierzyk.pl/zapisy2017/juratour/
lub w dniu imprezy w biurze zawodów

Szczegóły na FP VivaBici

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lezia

No, nareszcie coś się dzieje na Jurze. W niedzielę Maraton MTB Żarki, Niegowa - a za tydzień Gravel Jura Tour.

Tak trzymać :thumbsup:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wiewiór

Jadęęęęęęę :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Specfanz

I jak tam po imprezie ??  Po liście uczestników widać, że się udało :)

Jakieś fotki, komentarze , wnioski ? :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Prz
      Przez Prz
      Rozglądam się za gravelem, budżet ok 4000-5000 zł. Mam teraz GT Grade aluminiowego, chciałbym coś z większą ilością miejsca na opony, żeby 40-42c weszło, i chętnie wróciłbym do stali.
      Rozważam opcje:
      1) frameset Fairdale Weekender za 1100 zł i składać samemu dalej (możliwe wykorzystanie części z Grade'a jeśli udałoby się odsprzedać sam frameset GT) - tu obawiam się, czy rama M (L już nie ma w sklepie) nie będzie na mnie za mała - mam 183 cm wzrostu i przekrok 87 cm.
      2) http://www.wiggle.co.uk/verenti-substance-ii-105-2017-adventure-road-bike-yellow/ - stalowa rama i karbonowy widelec, dobry osprzęt (hydrauliczna 105 i sztywne osie), na minus suport pressfit.
      3) https://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOPICKAPEXMECH1/on-one-pickenflick-sram-apex-1-mechanical--cyclocross-bike - bez sztywnych osi i z mechanicznymi hamulcami, ale za to tytan jest bardzo kuszący...
      4) https://www.evanscycles.com/jamis-renegade-expat-2018-adventure-road-bike-EV306028 ten w sumie nie ma żadnych przewag nad Substancem, więc raczej odpada.
      Czy są inne ciekawe opcje? Myślałem też przez chwilę nad Marinem Four Corners, ale nie wiem czy chcę wydawać 3000 lub więcej za Sorę z 3-rzędową korbą tylko po to, żeby szybko szukać części na upgrade... Tu ewentualnie znowuż mógłbym przełożyć części z Grade'a i sprzedać GT na Sorze.
    • r_michal
      Przez r_michal
      Witam,
      to mój pierwszy post na grupie mimo iż przeglądam ją dość regularnie. Nadszedł ten moment kiedy po sprzedaży mojej szosy chciałem kupić coś nowego. Do tej pory jeździłem na Giant Defy rok 2012 (grupa 105) rozmiar M/L. Rama i jej geometria były świetne dla mnie. Brakowało mi jedynie możliwości "zejścia" z asfaltu. Pomyślałem o Giant TCX ale wczoraj w sklepie sprzedawca stanowczo mi odradzał ten model ze względu na dużo bardziej agresywną geometrię. Po dłuższej rozmowie stwierdził, że szukam roweru który nie istnieje :-)
      Chciałbym coś takiego jak Defy (geometria i pozycja) ale z szerokimi oponami jak TCX. Czy w innych markach jest taki model który mógłby spełnić moje oczekiwania? Mój budżet to +/- 6k PLN.
      Dzięki i pozdrawiam,
      Michał
    • Tau271182
      Przez Tau271182
      Witam do sprzedania Kierownica Alpkit Love Mud Bomber rozmiar 44 cm.
      Kierownica jest praktycznie nowa zakupiona 12.01.2018. 
      Założona tylko raz do testów, niestety nie dogadaliśmy się. 
      Cena 140 zł z wysyłką. 

• Nebula
      Przez Nebula
      Witam Forumowiczów, 
      Proszę o pomoc! Podczas jednego z treningów na przelaju uszkodzilam ramę aluminiową. Dokładnie rurę poziomą. Mocny wgniot i pęknięcie. Nie wytrzymala zderzenia z kierownicą kolegi ramę mam włoską, Visual. Manufakturka. U nas mało znana. Idealnie mi się na niej jeździł o i nie chce wymieniać. Zatem prosze o polecenie serwisu, który mi zespawa i pomaluje rame w możliwie komfortowej cenie. Rejon lubuskie, dolnośląskie, Wielkopolska. Możliwe tez wysłanie ramy. 
      Pozdrower
      Nebula
    • Kamilos123
      Przez Kamilos123
      Hejka, chciałbym złożyć rower przełajowy na dojazdy do pracy czasami na jakąś wycieczkę. Najwazniejsze dla mnie jest to aby dostosować ten rower do swoich potrzeb i portfela.
      A więc tak poniżej podam specyfikację części które chciałem kupić jednak potrzebuję osoby która była by w stanie ocenić czy zakupiłem odpowiednie części .
      Czy poniższy spis części będzie kompatybilny ze sobą ?    RAMA -> http://allegro.pl/rama-accent-furious-gravel-pomaranczowa-l-i7124629758.html  ( w opisie aukcji są podane wymiary )     Szprychy: Dt Swiss Champion 250-278 mm  Kaseta : Shimano Tiagra CS-4600 10s 11-25 Tarcza hamulcowa Shimano SM-RT10 Obręcz 28' Rigida ZAC 2000 32 otwory  Piasta Tył Shimano FH-RM35 Centerlock  Piasta przód Sram mth-306  przerzutka tył : Shimano Sora Przerzutka Tył 9rz SS RD-R3000  Przerzutka przód: Przerzutka przednia Shimano Sora FD-R3000 obejma 2x9    

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.