Skocz do zawartości

[naped] Zmiana napedu


Wallyy

Rekomendowane odpowiedzi

siema,
w moim starym peugeocie ostatnio zaczął mi szwankować napęd ( prawdopodobnie ztarły się zęby na tylnej kasecie [ przerzutki zmieniają się przy przejechaniu po nierównościach, łańcuch spada na najniższy bieg]). Zacząłem się zastanawiać nad zmianą napędu - pozbycia się przerzutek, na rzecz wolnobiegu. Chciałem zapytać czy to dużo zabawy? Opłaca się robić coś takiego? Nie ukrywam, że w tych sprawach jestem trochę zielony dlatego liczę na jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli biegi same przełączają się podczas przejazdu po nierównościach, to prawdopodobnie winna będzie manetka od przełączania biegów. Nie wiem jaki masz model manetek, ale niektóre posiadają możliwość regulacji siły oporu jaki stawiają dla linki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć miałem podobny przypadek ale na kasecie i też zęby były wytarte i wymieniłem na nową i wszystko śmiga.. a i jak chcesz wymienić zębatki z tyłu to odrazu łańcuch do wymiany :)


Jeżeli biegi same przełączają się podczas przejazdu po nierównościach, to prawdopodobnie winna będzie manetka od przełączania biegów. Nie wiem jaki masz model manetek, ale niektóre posiadają możliwość regulacji siły oporu jaki stawiają dla linki. 

CO MA MANETKA DO SAMO ZMIENIAJĄCYCH SIĘ BIEGÓW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o to, ze przy luźnej lince, po najechaniu na nierownosc szarpało by linka, przez co zmieniałby się bieg na manetce i przeskakiwał. jednak wydaje mi się ze to niestety napęd do wymiany ;/ Tańsza sprawa będzie wymiana całego napędu czy zmiana na wolnobieg? Rower służy do jazdy po mieście dlatego biegi nie są mi specjalnie potrzebne. dodatkowo nie chce jakoś specjalnie inwestować w ten rower i szukam najtańszego rozwiązania, a z tego co słyszałem to wymiana napędu tania nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...