Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] Tektro Auriga


aizenkrul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem amatorem roweru, nie znam się na tych wszystkich rodzajach części itd. po prostu lubię od czasu do czasu pojeździć na rowerze. Zakupiłem jakiś czas temu rower marki b'twin rockrider 540 z hamulcami HAYES RADAR. Niestety od początku był z tymi hamulcami problem, serwisant parę razy je naprawiał, aż ostatnio zaproponował żeby wymienić je na hamulce Tektro Aguire w ramach gwarancji. Tak jak pisałem nie znam się na osprzęcie, dlatego chciał bym się was poradzić czy taka wymiana ma w ogóle sens, czy może lepiej poszukać czegoś innego w podobnej cenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auriga. Tak się ten model nazywa. Poprawiłem w tytule tematu.

 

Hamulce Tektro są tanie, bezawaryjne, ale siłą nie powalają. Pytanie, czemu masz czegoś szukać? Sklep zaproponował takie rozwiązanie i, z tego co wiem, jest to standard w tych rowerach. Liczysz, że dadzą Ci gotówkę do ręki na zakup innych hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego je naprawiał? I jak? Bo jeśli chodzi o tłuczenie tarczy o klocki to hayesy mają bardzo mało szczelinę, a przy lekko krzywej tarczy to jest praktycznie niemożliwe. Z drugiej strony była wadliwa seria tych hamulców właśnie w tym rowerze. Jak nie jeździsz agresywnie - bierz tektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i przepraszam za złą nazwę.

 

Sprawa tych hamulców u mnie wyglądała tak, że od samego początku gdy kupiłem rower tylni hamulec praktycznie nie działał, a przedni ledwo ledwo. Gdy zajechałem do decathlonu serwisant powiedział mi, że tarcze są czymś pokryte jakimiś środkiem zabezpieczającym i po jakiś 100 km powinno byc wszystko ok. Przejechałem ok. 400 km i dalej nic. Pojechałem na serwis i z tego co tak sobie teraz przypominam to serwisant jedynie odpowietrzył układ i chyba przeczyścił klocki. Coś to nawet działało, ale jak się zahamowało to było słychać taki dziwny dzwięk, tak jak w rowerach z v brake'ami by była linka za mocno napięta. No i ostatnio gdy zajechałem do sklepu to serwisant stwierdził, że już tego nie będzie naprawiał tylko mi może wymienić na te tektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tarcze nie są niczym pokryte - to jest po prostu materiał tarczy, i to normalne że się pierwszą warstwę ściera.
Po drugie, kiedy kupiłeś rower? Mogę się mylić, ale tak w mniej więcej w lipcu zeszłego roku była akcja serwisowa w tym modelu - wada fabryczna prawego hamulca. Radary byłe wymieniane na tektro aurige - wychodzi na to że masz hamulce z felernej serii - niech wymienia na tektro i łaski żadnej ci tym nie robi, powinno to być zrobione przed sprzedażą roweru albo powinieneś o tym zostać poinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...