Skocz do zawartości

[5500] MTB 29" wyścigi jak i cięższy teren


Rekomendowane odpowiedzi

ja to bardziej pod te wyjazdy czy wypady patrzyłam. Plecak czy torby i wsio. (na wygodę długich podroży lub częstych) No i przyśpieszenie zapewne z przełożeń ktoś powinien być zadowolony. Może te widły takie sztywne że juz nie trzeba osi ?  :D

swoja droga zauważyłam ze róznie z tymi osiami bywa. ja nie odczuwam braku sztywności, przy wymianie opon bez problemu ustawiłam hamulce, nic nie lata nie dzwoni na zakrętach (przy dociskaniu chyba piast do tarcz/ szprych, okladzin)itd. U innych jak widzę rożnie z tym bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za pytanie, gorszy dzień ?   : )

I co wniesie do wątku odpowiedź ?

Przecież autor wątku i tak będzie miał swoje preferencje bo geometria to - jak napisałem - sprawa indywidualna.

Ta rama jest stosunkowo krótka i to jest tutaj istotne.

 

No, ale jak koniecznie chcesz wiedzieć - poszukaj w archiwum, gdzieś opisałem wrażenia z jazdy, poróby dobrania rozmiaru itd ... dosyć długo ten rower był wysoko na mojej liście. Odpadł ze względu na wysoką cenę, geometrię, brak sztywnych osi, pressfit i już nie pamiętam ale coś z prowadzeniem linek pod mufą, tu wolę nie wprowadzać w błąd ... 

 

Edit: Tam wyżej pomyliłem, przy 19 calach rura 600, dopiero przy 21  620 - może to cie zmyliło i stąd te inwestygacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrząc na ciągoty autora to przewinęły mi się we wspomnieniach (i tam sa już te osie/ syst. boosta) fajne ścieżkowce, takie do 'zabawy' ogólnie pojętego jeżdżenia gdzie oczy poniosą. Zaznaczam że to 27,5 + co też jest fajnym odpowiednikiem 29. Podejrzewam że w śniegu i na technicznych będzie sobie radził nawet lepiej. 

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-gorskie-sztywne/xc-sport/pantera-elite

ten mi się strasznie spodobał na żywo:

http://mondraker.pl/bikes/prime-27-5-plus/ podejrzewam że można znegocjować w budżecie. 

tu gdzies był test w rowerówce ale ni cho...ry nie mogę sobie przypomnieć, wiem że wypadł dobrze. 

https://www.whyte.pl/805  więc zostaje coś bardzo oryginalnego naprzeciw Dusta np :)

prócz Pantery mają już przełożenia przez niektórych uznane za mniej- kontrowersyjne. 

 

jak patrzyłeś na Jig'a czy Dusta to wiesz ze NS Bike robi też fajne rowery i cenowo może ciut taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trialówki autor jeszcze nie skreślił to fajną opcją jest też ns bikes eccentric cromo. To rasowa boostowa trialówka na bazie świetnej ramy i pomimo tego, że stal waży znośne 13kg. Rower zrobiony tak, że można mieć drugi komplet kół - pasują 27,5+ i 29" (fabrycznie założone 29") i podmieniać przed wyjazdem w konkretną trasę. Trzeba by poszukać promo albo się potargować. Katalogowo 6,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż bałam się zaproponować stali po odpowiedzi ze moze być za ciężka w Inbredach:)

ale też jest wielce chwalona- one one ...x5 na stali i skoku 140mm na RS sektorze.  tylko że kąty mogą koledze nie podchodzić. Powinien być jeszcze w budżecie. Forumowy kolega z blogu enduro1 fajnie się o nich kiedys  rozpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o sztywne scieżkowce/enduro chodzi to akurat polskie firmy naprawdę nie mają się czego wstydzić czego przykładem jest właśnie na bikes obecny na wszystkich kontynentach i świetnie oceniany w zachodniej prasie i forach. Dartmoor nieco mniej popularny ale np. Anglicy myślą, że to ich marka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej cenie to SF7 wymiata imho

SF7 - proszę rozszyfruj

 

Mondraker Prime jest śliczny a Vantage jeszcze piękny. No i progresywna geo :D

 

Tak właśnie sobie przeglądałem Polskie propozycje i serio spokojnie coś z tego da się wybrać (nawiasem w natłoku przeogromu propozycji wybranie czegoś jest tak ekstremalnie trudne jak downhill Wigrami3). No i po przyjrzeniu się Kross' Smooth Trail jednak nie skreśliłem stali :) Teraz  przyjżę się bliżej  NS i Dartmoorowi.

 

No i tak powolutku skłaniam się w stornę trailu niż xc. Teraz mam zwykłego górala sprzed 10 lat więc jakikolwiek rower który kupię będzie lepiej jeździł po płaskim a jak ktoś już wspomniał trail daje o wiele wiekszą frajdę z jazdy a to jest dla mnie fajniejsze niż top10 na zawodach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko jeszcze niczego nie skreśliłem a zanim cokolwiek wybiorę czuję że spędze jeszcze wiele godzin na przeglądaniu  neta i przymierzaniu rowerów. 

 

 

 

Dartmoor nieco mniej popularny ale np. Anglicy myślą, że to ich marka
 

Również długo byłem tego pewien bo to przecież kraina geograficzna właśnie tam... sprytna nazwa :) a nawet na stronie NS czy Dartmoor próżno szukać słowa po polsku...

 

A co do treka to SF6 jest już również bardzo przyzwoity, albo procaliber 6 chyba jeszcze fajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Jednak rama M nie przejdzie u mnie. mam 180 cm i jakieś 83 cm do krocza. Jak jeździłem na Treku Remedy 18,5" to był na styk. 

 

Chociaż przy tej cenie opyla się dokupić nową ramę (kosztuje 9 stów) a M-kę opchnąć. W założonym budżecie jeszcze mógłbym się pokusić o dodatkowy komplet kół 29" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny dylemat odnośnie roweru jak stwierdziłem, że chcę eksplorować pobliskie lasy. Z racji wagi ok. 100 kg postawiłem na stal a wybór padł na Jamisa Dragonslayer Sport. Podzespoły nie najgorsze, 2x sztywna oś, boost 148 mm, ruchome haki (dla jednych plus, dla drugich minus), możliwość montażu kół 29" (jestem ciekaw czy dałoby tam wepchnąć 29+ jakby dać haki maksymalnie do tyłu) oraz przeróbki na bezprzerzutkowca, dodatkowe chwyty w ramie do poprowadzenia linek jakby się zachciało przerzutki z przodu oraz sztycy regulowanej (do tego dodatkowy otwór w ramie), otwory na bagażnik i błotniki. Więc rama ciekawa pod względem możliwości różnorakich modyfikacji  :thumbsup:. Jedyny "minus" to moim zdaniem jest mniej urodziwa niż w wyżej wymienionych rowerach. Ale ja akurat lubię prostotę. A tak poza tym to taki mały czołg, nie miałem do tej pory żadnego problemu z przejechaniem po naprawdę głębokich kałużach, czy świeżym, rozjechanym błocie, również wszelakie konary mu nie straszne, jestem tylko ciekaw jak sobie poradzi na śniegu. Aaa... i cena dość znacznie poniżej limitu, starczy na drugi zestaw kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bliżej wyboru. Pozostało dwóch kandydatów które chciałbym zamówić na raty 0% na Allegro:

geo obudwu jest zbliżona, czyli progresywna. Obydwie marki słyną z ekstremalnego rodowodu i solidnych konstrukcji

 

1. http://allegro.pl/dartmoor-primal-29-2017-rozm-l-bon-200-zl-i6952980276.html

zalety: cena!, piasty boost, kraj producenta :)

wady: kolor (bleee!), 10 przełożeń, brak mocowania do kosza na bidon (wtf?!) 

 

2. http://allegro.pl/rower-kona-kahuna-2018-konaworld-warszawa-i6938121850.html#thumb/10

zalety: kolor (baja!), ogółem lepszy osprzęt

wady: cena, nie wiem czy piasty są boostowe

 

warto dopłacić za Konę? czy brać Dartmoora a różnice w cenie przeznaczyć np. na regulowaną sztycę i malowanie ramy ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż poszukuję roweru MTB, który sprawnie poniesie mnie po lokalnych nizinnych maratonach i całodniowych wycieczkach, ale także pozwoli z powodzeniem pokonywać cięższy teren, traile czy też wyjazd w góry. Nie mam aspiracji na maratonowe podia ani na extremalne downhille, więc szukam czegoś pomiędzy, co pozwoli równie sprawnie się wspinać co zjeżdżać.

 

Chyba autor nieco odszedł od pierwotnych załozeń. I wygląd roweru  oraz malowanie wysoko punktują ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeden i drugi rower właśnie wpisuje się w moje założenia jak znalazł! Z resztą  w toku przemyśleń szedłem trochę w stronę trailu niż xc jednak.

 

Może nie są superlekkie i nie mają aż tylu przełożeń ale mają to co chciałem mieć  tzn.:  agresywna geometria, koła 29".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czemu padł eccentric 29?

 

Na allegro nie ma już mojego rozmiaru ramy ani kół 29 a jakoś nie przekonały mnie koła 27,5+

 

A teraz najśmieszniejsze:

w sklepie stacjonernym powiedziano mi że nie mam zdolności kredytowej i raczej ciężko z takimi zarobkami oraz długością zatrudnienia.

Raty 0% na Allegro od początku mnie intrygowały i dziś postanowiłem spróbować jednak kupić w.w. Dartmoora w ten sposób bez większej nadziei. Lecz ku mojemu zdziwieniu co? udało się!! właśnie kupiłem nowiutkiego Dartmoora Primala 29" !! nadal w to nie wierzę i taraz będę siedział jak na szpilkach w oczekiwaniu na kuriera :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...