Skocz do zawartości

[Napęd] Uszkodzenie napędu.


VaaT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj podczas mojej przerwy w trasie chciałem postawić rower na przednie koło, niby wszystko okej ale przypadkiem prawie zsunąłem się z pedałów i mocniej na nie nacisnąłem co spowodowało dość głośny trzask w okolicach kasety.

 

Czytałem już kilka tematów na ten temat i wywnioskowałem że być może został uszkodzony bębenek w piaście. Chciałbym zapytać co polecacie mi teraz zrobić, jakie bębenek ewentualnie kupić i jaki pasuje do moich piast, ponieważ kompletnie nie wiem co wybrać i w jakiej cenie.

 

Od razu mówię że gdy pedałuje w ogóle nie czuć oporu i mogę sobie kręcić w kółko a rower i tak nie jedzie do przodu. Jedyne co to raz na jakiś czas uda się na ułamki sekund załapać opór na kasecie i pchnąć rower do przodu...

 

 

Pozdrawiam, Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałem już kilka tematów na ten temat i wywnioskowałem że być może został uszkodzony bębenek w piaście. Chciałbym zapytać co polecacie mi teraz zrobić, jakie bębenek ewentualnie kupić i jaki pasuje do moich piast, ponieważ kompletnie nie wiem co wybrać i w jakiej cenie.

 

 

 

 

 

 

Całe szczęście, że na forum jest kilku jasnowidzów więc na pewno podpowiedzą jaki masz bębenek, bo wiedzą jaką masz piastę...

 

Może by tak opis z piasty albo zdjęcie piasty?

 

Spróbować rozebrać nie zaszkodzi - jak radzi dzikisoltys - może tylko pękła sprężyna zapadek. Wtedy kupisz na allegro i naprawisz swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...