Skocz do zawartości

[piasta] nierówność foto.


Ciapciak27

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy coś takiego jak na dołączonym zdjęciu jest dopuszczalne?

 

mam na myśli ten luz pomiędzy osia a widełkami (z jednej strony oska styka sie z rama a z drugiej jest ok 1mm-2mm luzu .

 

całe koło leży na środku względem widełek

 

gdy przymierzam do innej ramy wszystko jest ok. nie ma luzu.


oczywiści to fotka na niedokręconym kole.

post-206208-0-28748600-1504546697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo. To się raczej nie dociągnie nakrętką na osi. Chyba Zhang Wei był nieco zmęczony po całym dniu pracy i mu się krzywo przyspawało.

Miałem kiedyś takie coś po tym jak upadłem na lodzie (dwa razy) jadąc na stalowym rowerze. Cały trójkąt się wygiął to rozprostowałem ale nigdy już nie było dobrze. Koło niby na środku ale w widełki prosto nie chciało wejść. Skręciłem to w takiej pozycji jak ty masz i po roku rama obok pękła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło powinno wchodzić w miarę ciasno na miejsce a potem tylko się je blokuje w ramie. Ta rama nie jest jakaś krzywa? Widać że z jednej strony masz dużą szczelinę a z drugiej praktycznie jej brak. No i dlaczego zębatka jest po lewej stronie ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hub size w obydwu ramach wynosi 135x10.

 

http://republic.pl/product-pol-991-Rower-Dartmoor-Gamer-Basic-Petrol-26-Dirt-Street-Alu.html (wszystki parametry nizej)< z tego roweru mam wszystko, zmienilem tylko rame na ta czerwona. (załączniki)

 

ale dla pewnosci i tak ide jutro do serwisu popytać o pare rzeczy bo nawet na forum nie da rady wszystkiego pokazać bez aparatu z 1000000000 pixeli ;]

post-206208-0-87546600-1504556258_thumb.jpg

post-206208-0-70208500-1504556391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...