Skocz do zawartości

[Cross/Trekking] Używany 1500+


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

tym razem poszukuję roweru dla siebie. Na codzień kilkanaście km po mieście, czasem las oraz sporadyczne kilkudniowe wypady. Będę zakładał na niego sakwy crosso.
Mam 169cm (noga 80 o ile poprawnie mierzę) więc rama ok 48cm (46-50) o ile dobrze kminię . Będę wdzięczy za uwagi.

 

Moje propozycje:
https://www.olx.pl/oferta/rower-cross-cube-curve-pro-CID767-IDm1d5G.html
https://www.olx.pl/oferta/rower-crossowy-trekkingowy-cube-curve-pro-potestowy-CID767-IDn2cmy.html

lub ten o ile nie poszedł:
http://allegro.pl/cube-curve-pro-deore-slx-disc-hydraulika-okazja-i6911937093.html


Pozdrawiam serdecznie,
mynameismud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube z linków poza lepszą tylną przerzutka wypadają słabiej od Orkana (niższej klasy amor, manetki, korba). Przy rowerach używanych nie tyle liczy się konkretny model co stan i pochodzenie konkretnego egzemplarza. Ten Romet to raptem dwu miesięczny rower z papierami i gwarancją zatem pewny i zapewne jeszcze nie zajechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku rzeczywiście lepiej dołożyć do nowego (ten mi jakoś umknął , znalazłem  tylko za niecałe 1,9k).

Przy szukaniu roweru zwróć uwagę na całość (amortyzator, korby , manetki , piasty) bo wielu producentów dla wabika zakłada tylną przerzutkę kilka grup wyższą oszczędzając na innych , bardziej istotnych elementach (te Cube są świetnym przykładem - tylna SLX a reszta Acera ).

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tipy. Ten Orkan 4 też ma manetki Acera :). Trochę mnie boli, że jest srebrny więc możliwe, że się zdecyduję na tą używkę.
Duża jest różnica w jeździe pomiędzy Alivio a SLX? Rozumiem, że montaż bagażnika i błotników nie będzie problemem?

Edytowane przez mynameismud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLX względem Alivio to 2 grupy wyżej ale przepaści w działaniu między nimi nie ma i wątpię abyś to odczuł tym bardziej  , że praca napędu w większym stopniu zależy od pracy manetek niż samych przerzutek (w Orkanie też Acery ale nowszy model). Dodatkowo korba na octalink jest sztywniejsza (Cube ma zwykłe na kwadrat) i amortyzator NCX  jest sztywniejszy (golenie 30mm) + blokada z manetki na kierownicy. Do Orkana bez problemu zamontujesz bagażnik i błotniki (ma gniazda w ramie do tego).

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orkan 5 w swojej klasie to praktycznie bezkonkurencyjny rowerek (napęd 3x10 , korba ze zintegrowaną osią , powietrzny amorek). Jeśli nie jest to model 2015 (te miały problematyczne hamulce Promaxa) to świetna opcja (o ile twój budżet jest w stanie to ogarnąć). Czy to przesada ? Nie sądzę bo dostajesz lepiej pracujący napęd i amorek a różnicę z tego wynikającą (wzgledem Orkana 4) jesteś w stanie odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...